Eiropas Savienības Tiesas lēmums seko Austrijas interneta pakalpojumu sniedzēja „UPC Telekabel Wien” un divu filmu kompāniju strīdam par to, vai interneta uzņēmumam bija jābloķē pieeja tīmekļa vietnei „kino.to”, kurā lietotāji varēja brīvi skatīties un lejupielādēt filmas, uz kurām tiesības pieder šīm abām filmu kompānijām.
Kaut gan „UPC Telekabel Wien” argumentēja, ka klienti varēs apiet bloķēšanas pasākumus, turklāt, to īstenošana būtu „pārlieku dārga” un Austrijas tiesa bija lēmusi, ka interneta uzņēmumam piekļuve šai Tongā bāzētajai vietnei ir jābloķē.
Austrijas tiesa tad vērsās Eiropas Savienības tiesā, lai lūgtu juridisku apstiprinājumu savam lēmuma. Un tagad to ir ieguvusi. Spriedumu Luksemburgā bāzētajā institūcijā nolasīja tiesnese Kamēlija Toadere.
Eiropas Savienības Tiesa norādīja, ka kopienas autortiesību direktīva nosaka, ka šo tiesību turētājiem ir iespēja pieprasīt rīkojumu pret starpniekiem, kuru sniegtie pakalpojumi var tikt izmantoti autortiesību pārkāpšanai. Līdz ar to kā interneta pakalpojumu sniedzējs, kas ļauj saviem klientiem skatīties un lejupielādēt ar autortiesībām aizsargātas filmas, Austrijas uzņēmums var tikt klasificētas kā starpnieks. Tādēļ, tā kā interneta pakalpojumu sniedzējiem ir sava loma autortiesību pārkāpšanas procesā, tiem var likumīgi pieprasīt novērst nelikumīgu rīcību, bloķējot pieeju konkrētām vietnēm, secināja Eiropas Savienības Tiesa.
Lēmumā gan arī uzsvērts, ka, pieprasot interneta pakalpojumu sniedzējiem šādi rīkoties, dalībvalstu varasiestādēm ir arī jāievēro kompāniju tiesības nodarboties ar uzņēmējdarbību un klientu tiesības piekļūt informācijai. Tādēļ nacionālajām tiesām, liekot bloķēt konkrētas vietnes, būs jāņem vērā šie divi pamatprincipi.
Eiropas Savienības Tiesas lēmums rada precedentu, nosakot interneta pakalpojumu sniedzēju lomu cīņā pret pirātismu interneta vidē. Jāpiebilst, ka tādas valstis kā Lielbritānija un Īrija jau īsteno pasākumus, lai piespiestu interneta pakalpojumu sniedzējus bloķēt pieeju tādām vietnēm kā „Pirate Bay”.