Koreka kalnu kūrortu katru gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku, bet šogad cilvēku skaits valsts mēroga nemieru dēļ samazinājies. Irākā jau kopš oktobra norisinās protesti. Lielākoties gados jauni cilvēki pieprasa valdības un parlamenta atkāpšanos un reformas vēlēšanu likumā. Ilgie nemieri negatīvi ietekmējuši tūrisma industriju.
Haidars Kadirs, kam pieder suvenīru veikals kalnos, apgalvoja, ka tūristu skaits samazinājies vismaz uz pusi.
"Ar tirgošanu neveicas pārāk labi, bet nav arī traģiski. Ceram uz labāku biznesu šajā ziemā. Arābu situācija ir sarežģīta, un pašlaik Bagdādē un citās pilsētās valda haoss. Tas ietekmējis to, ka vairs nav tik daudz tūristu kā agrāk," stāstīja Kadirs.
Tagad, kad Koreka kalnos uzsnidzis sniegs, cilvēki no visas Irākas devušies baudīt skaisto ziemu. Ģimenes ar bērniem spēlējas sniega kupenās, bet domas par ieilgušajiem nemieriem valstī tomēr neatstāj viņu prātus.
"Mēs ceram uz drošības atjaunošanu un protestētāju prasību izpildi, lai cilvēki varētu dzīvot brīvi. Arī citi absolventi ir bez darba. Cieš arī tie, kam ir darbs, bet vistrakākā situācija ir jaunajiem absolventiem, jo nav iespējams atrast darbu," teica studijas universitātē beiigušais Abdula Nasers no Bagdādes.
Irākā jau vairākus mēnešus norisinās demonstrācijas, kas vērstas pret korupciju, augsto bezdarbu valstī un Irānas ietekmi Irākas politikā. Ziemeļu reģiona iedzīvotāji gan cer, ka sniegs vilinās iedzīvotājus baudīt ziemu un atpūsties kalnu kūrortā.