Irānas Revolucionārā gvarde tikai rūpējās par valsts drošību – tā, pamatojot Ukrainas nacionālās lidsabiedrības lidmašīnas notriekšanu, Irānas augstais līderis ajatolla Alī Hamenei aizstāvēja Irānas elitāro militāro vienību. Pagājušās nedēļas katastrofā bojā gāja 176 cilvēki. Ajatolla Hamenei tika asi kritizēts gan starptautiski, gan arī pašā Irānā par sākotnējo Irānas Revolucionārās gvardes vainas noliegšanu. Pēc varasiestāžu atzīšanās Teherānā vairākas dienas norisinājās protesti.
Lai mazinātu spriedzi, Irānas līderis piektdienas lūgšanās Teherānā uzrunāja tautu. Krietnu daļu kritikas viņš veltīja ASV prezidentam, kurš izteicis atbalstu protestētājiem.
"Amerikāņu klauni, kas nepatiesi un nicinoši apgalvo, ka solidarizējas ar Irānas tautu, tagad var pavērot, kas patiesībā ir Irānas tauta. Vai tie ir daži simti cilvēku, kuri zākāja fotogrāfiju ar mūsu cienījamo ģenerāli Kasemu Soleimani? Vai drīzāk tie ir miljoniem cilvēku, kuri izgājuši ielās?" vaicāja Irānas augstais līderis.
Hamenei kritizēja arī Eiropas valstis par nespēju rīkoties neatkarīgi no ASV. Tajā pašā laikā viņš izteica vēlmi turpināt sarunas par kodolvienošanās saglabāšanu.
Arī Eiropas līderi apņēmušies 2015. gada vienošanos saglabāt. Tādēļ Lielbritānija, Francija un Vācija ir iedarbinājušas tā saucamo strīdu izšķiršanas mehānismu.
"Mēs vēlamies saglabāt Irānas kodolvienošanos, un šis solis ir daļa no procesa. Mēs apņemamies pildīt vienošanās nosacījumus un ceram, ka arī Irāna pildīs saistības. Mums ir kopīgs mērķis, proti, ka Irāna neattīstīs kodolieročus," teica Lielbritānijas Tuvo Austrumu ministrs Endrū Morisons.
Piektdienas lūgšanas galvaspilsētā valstsvīri izmanto tikai īpašos gadījumos. Iepriekšējo reizi Irānas līderis šādā veidā uzrunāja tautu 2012. gadā. Toreiz viņš Izraēlu nosauca par audzēju un solīja atbalstīt ikvienu, kurš pret to vērsīsies.