Aprit 78 gadi kopš ieslodzīto atbrīvošanas Aušvices koncentrācijas nometnē. Tāpēc Izraēlas prezidents uzrunāja EP deputātus un norādīja, ka antisemītisms turpinās un ir īpaši aktīvs interneta platformās. Viņa bažas saistītas ar to, ka attālums starp antisemītiskiem izteikumiem sociālajos tīklos un fiziskiem uzbrukumiem gandrīz nepastāvot. Attālums starp "Facebook" ierakstu un kapakmeņu dauzīšanu kapsētā esot mazāks, nekā mēs domājam. Viņš uzsvēra, ka antisemīti smeļas iedvesmu un idejas no virtuālajām platformām.
"Šodien redzam, ka dažādas kustības Eiropas un pasaules politikas galējos spārnos lepni paceļ neglīto antisemītisma karogu, kas atkal draud pārvērst demokrātiskas un civilizētas sabiedrības par tādām, kas aprij savu tautu. Diemžēl situācija ir satraucoša. Dziļi satraucoša.
Antisemītisks diskurss plosās ne tikai tumšajos režīmos, bet arī brīvo, demokrātisko Rietumu sirdīs.
Naids pret ebrejiem joprojām pastāv. Antisemītisms joprojām pastāv. Holokausta noliegums joprojām pastāv," stāstīja Hercogs.
Arī EP prezidente Roberta Metsola norādīja, ka holokausts nesākās vienā dienā un trauksmes zvaniem būtu vajadzējis skanēt jau ilgi pirms tā sākšanās. Neraugoties uz to, ka ir pagājis jau daudz gadu, ir būtiski turpināt holokaustu pieminēt, jo antisemītisms joprojām pastāv un šī ir pēdējā paaudze, kas ir tieša lieciniece holokaustā izdzīvojušo stāstiem.
Metsola arī solīja, ka EP vienmēr aizstāv tādas vērtības kā cilvēka cieņa, vienlīdzība un cerība. Viņa piebilda, ka nepadosies cīņā par cilvēciskajām vērtībām, kā arī cīņā pret naidu un diskrimināciju.
Nacisti nogalināja aptuveni 6 miljonus Eiropas ebreju, Aušvicā nogalināto skaits tiek lēsts apmēram 1,1 miljons cilvēku, no kuriem lielākā daļa bija ebreji, bet noslepkavoto vidū bija arī poļi, romi un citi.