Pēc Merkeles paziņojuma oktobra beigās, ka viņa vairs nekandidēs uz CDU vadītāja amatu, ambīcijas ieņemt viņas vietu jau pirmajās dienās pieteica veseli trīs jauni kandidāti. Iepriekš šāda situācija, ka delegātiem, balsojot par jaunu partijas priekšsēdētāju, vispār ir iespēja izvēlēties starp vairākiem pretendentiem, Kristīgo demokrātu partijas vēsturē pēdējoreiz pieredzēta pirms 40 gadiem. Īpaši labas izredzes tika prognozētas Merkeles pretiniekam, kādreizējam partijas Bundestāga frakcijas vadītājam, bet šobrīd turīgam finanšu industrijas darbiniekam Frīdriham Mercam, kurš pārstāv liberālus uzskatus ekonomikas politikā, bet konservatīvus vērtību ziņā. Tomēr ar nelielu balsu pārsvaru amatā tika ievēlēta Annegrēta Krampa-Karrenbauere.
“Šai augšupejai ir jāturpinās, un tai jābūt un jāpaliek sasaistītai ar mērķi, kas vieno mūs visus no Kristīgo demokrātu savienības ar visiem tām spārniem, visiem biedriem, visiem atbildības nesējiem: saglabāt un veidot lielo centrisko tautas partiju,” pēc nonākšanas amatā teica Krampa-Karrenbauere.
Lai gan dažādos politiskos amatos Krampa-Karrenbauere atrodas jau ilgus gadus, plašā sabiedrībā viņa joprojām ir mazpazīstama.
Laikraksta “Die Welt” žurnālists Pērs Hinrihs norādījis, ka jaunās partijas vadītājas mentore bijusi Merkele.
"Viņai ir zīmogs, ka viņa ir Merkeles bērns un lolojums. Kā pilnībā nepazīstamu politiķi no Zāras pavalsts viņu šajā darbā ieveda tieši Merkele," norādīja Hinrihs.
"Weltreporter.net" žurnālists Klemenss Bomsdorfs redzēja citu uzsvaru Krampas-Karrenbaueres izvirzīšanā: "Visupirms es teiktu: viņa ir sevišķa ar to, ka ir sieviete. Jo Vācijā tas joprojām ir kas īpašs, ka CDU priekšgalā atkal pēc Merkeles ir nonākusi sieviete. Merkele gan nav bijusi ļoti izteikta sieviešu atbalstītāja. Tomēr centusies veicināt, lai vadošās pozīcijās sieviešu īpatsvars palielinātos. Annegrēta Krampa-Karrenbauere, domājams, to darīs aktīvāk. Ja CDU vadībā būtu nonācis Frīdrihs Mercs vai Jenss Špāns, būtu gluži cita situācija. Turklāt tas ir svarīgi arī pašai partijai, lai iegūtu sieviešu balsis."
Pati Krampa-Karrenbauere gan savas kampaņas laikā centusies uzsvērt, ka nevēlas tikt pārlieku asociēta ar Angelu Merkeli.
Savukārt žurnālists Hinrihs uzskata viņu par lojālu Merkelei.
“Viņa turpinās modernizētās CDU centrisko kursu, kas vietām iesniedzas arī kreiso liberāļu nometnē. Tomēr viņa ir mēģinājusi profilēties ar atsevišķiem atšķirīgiem izteikumiem. Piemēram, iebildusi pret adopcijas tiesību piešķiršanu viendzimuma pāriem. Lai gan šajā gadījumā tā ir dūru vicināšana pēc kautiņa, jo likums jau ir spēkā. Tomēr viņai šķita svarīgi pateikt, ka viņai tas neliekoties labi.
Tādējādi, visticamāk, viņa vēlas signalizēt konservatīvajai vēlētāju daļai: “Redziet, es esmu viena no jums!”” norādīja žurnālists.
Izredzes kļūt par Merkeles pēcteci arī kanclera postenī Krampai-Karrenbauerei vislielākās ir gadījumā, ja pašreizējā Vācijas kanclere nolemtu amatu tomēr pamest pirms termiņa beigām.
“Manuprāt, ir liela varbūtība, ka viņa kļūs arī par kancleri. Kā CDU priekšsēdētājai viņai kā pirmajai uz to ir tiesības. Ja Angela Merkele vēl šī parlamenta sasaukuma laikā paziņotu, ka dodas prom, tad Annegrētai Krampai-Karrenbauerei būtu jāsaka: “Tad šo amatu uzņemos es.” Un to būtībā neviens nevarētu apstrīdēt. Tiesa, ja Merkele tomēr paliktu amatā visu termiņu, kārtis tomēr būtu jāsajauc no jauna,” situāciju skaidroja Hinrihs.
Taču, kamēr vien Angela Merkele paliek amatā, Annegrēta Krampa-Karrenbauere būs viņas atbalsta garants:
“Tā kā par CDU priekšsēdētāju ir kļuvusi Annegrēta Krampa-Karrenbauere, Merkelei valdīšana turpmāk būs samērā vienkārša un gluda. Krampai-Karrenbauerei gan ir nedaudz cits vadības stils, taču nebūs tā kontrasta, kāds būtu radies, ja par priekšsēdētāju būtu ievēlēts Frīdrihs Mercs vai Jenss Špāns. Jo viņi bija skaidri pozicionējušies kā Merkeles pretspēlētāji. Tikmēr Krampa-Karrenbauere ir pašas Merkeles izvēlēta un atbalstīta pēctece. Tāpēc ļoti iespējams, ka Merkele kancleres amatu saglabās vēl ilgi. Ar Mercu kā priekšsēdētāju tas turpretī būtu mazāk iespējams,” prognozēja žurnālists Blomsdorfs.
Tiesa gan, vēl paies laiks, līdz ar jauno priekšsēdētāju apradīs tas partijas spārns, kas bija cerējis uz Frīdriha Merca ievēlēšanu. Vairākās reģionālās nodaļas jau sākušas saņemt vīlušos biedru iesniegumus par izstāšanos no partijas. Tas skeptiķiem liek izteikt aizdomas par šķelšanos kristīgo demokrātu rindās.