Eiroparlamenta plenārsēžu zālē sapulcējušies cilvēki no Eiropas, kam ir kas sakāms par to – kas un kā Eiropas Savienībai (ES) ir jādara.
"Man ir laiks, jo esmu pensijā. Man ir bērni un mazbērni, kuriem es gribētu labāku pasauli. Un, ja es varu būt daļa no tā, lai kaut ko darītu lietas labā, tad es vēlētos aktīvi iesaistīties," pastāstīja konferences dalībniece Džeraldīne no Īrijas.
Daži atbraukuši pēc negaidīta ielūguma un intereses dzīti, taču citiem ir ļoti skaidrs, kādu Eiropu viņi vēlētos.
"Attiecībā uz Eiropas nākotnes vīziju – es vēlos, lai Eiropa būtu mazāk birokrātiska, lai būtu tuvāk parastajiem pilsoņiem un risinātu mūsdienu aktuālākās problēmas – kā vides aizsardzību," uzsvēra konferences dalībniece Lenka no Čehijas.
"Manai dzīvei Eiropas Savienība var dot daudz iespēju, brīvību doties un strādāt, kur es gribu, satikt daudz cilvēku. Ja es to salīdzinu ar Lielbritāniju – viņi tagad ir ieslēgti savā mazajā burbulī. Es ienīstu, ja tas notiktu ar mani. Es jūtos kā eiropietis," izteicās konferences dalībnieks Braiens no Īrijas.
"Manuprāt, Eiropai jākļūst par līderi vides aizsardzības ziņā, attīstot zaļo ekonomiku ar zaļām darbavietām nākotnē," uzsvēra konferences dalībniece Hanja no Polijas.
Šādas iedzīvotāju paneļdiskusijas, kurās piedalās cilvēki no visām dalībvalstīm, ir tikai daļa no kopējā pasākumu klāsta. Savu viedokli var izteikt gan, organizējot pasākumus savā dalībvalstī, gan, arī nepieceļoties no dīvāna – izmantojot interaktīvu daudzvalodu digitālo platformu. Organizētāji cer, ka tas ļaus izteikties arī tiem, kuru balsis parasti nav sadzirdamas.
"Tas, ko mēs darīsim ar viņu ieteikumiem – ne tikai ieliksim tos skaistā dokumentā, bet nodosim tos Eiropas politiķiem, ministriem, komisāriem. Un viņiem ir jāatbild uz šiem ieteikumiem, jāpasaka pilsoņiem, kā tie tiks īstenoti praksē un kāda veida reforma ir nepieciešamas, lai tos izpildītu," komentēja konferences "Eiropas nākotnei" līdzpriekšsēdētājs Gijs Ferhofstads.
Konference par Eiropas nākotni turpināsies līdz pavasarim. Vai tā novedīs pie idejām par nepieciešamību radikāli mainīt ES un arī mainīt tās pamatlīgumus? Vairums prognozē, ka tik krasas izmaiņas nav gaidāmas.