Ķīna sašutusi par ASV aizdomām saistībā ar Covid-19 izcelsmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Ķīna asi reaģējusi uz ASV paziņojumu par koronavīrusa izcelsmes atkārtotu pārskatīšanu. Izskanējušās aizdomas par vīrusa izkļūšanu no Uhaņas laboratorijas Pekina sauc par faktos un zinātnē nebalstītiem mēģinājumiem uzvelt vainu. Tikmēr ASV prezidents Džo Baidens paziņojis, ka ASV izlūkošanas dienestu ziņojumam pēc tā publicēšanas vajadzētu būt pieejamam visai sabiedrībai.

ASV prezidents pirmo ziņojumu par Covid-19 izcelsmi pasūtīja, jau stājoties prezidenta amatā, tostarp liekot noskaidrot, vai vīruss izcēlies no cilvēka kontakta ar inficētu dzīvnieku vai tomēr noplūdis no laboratorijas. Šomēnes šis ziņojums saņemts, un ASV izmeklētāji secinājuši, ka nav pietiekami informācijas, lai vienu teoriju nosauktu ticamāku par citu. Tāpēc tagad prezidents aicinājis izlūkošanas aģentūras "dubultot spēkus" un trīs mēnešu laikā nākt klajā ar vēl vienu ziņojumu. Komentāros gan prezidents ir izvairīgs.

Uz jautājumu, ko šis 90 dienu pārskats atklās, ASV prezidents atbildēja: "Ja es to zinātu, es nebūtu lūdzis 90 dienu pārskatu. Es nezinu." Taujāts, vai ziņojums pēc 90 dienām pilnībā tiks publicēts, Baidens sacīja: "Jā, ja nu vienīgi ir kas tāds, par ko pagaidām neesmu informēts."

Šis solis ievērojami saniknojis Ķīnu, kas uzskata, ka ASV cenšas Pekinu apmelot un novērst uzmanību no pašu nespējas tikt galā ar vīrusu, ņemot vērā, ka ASV ir augstākais saslimšanas gadījumu skaits pasaulē.

"Diemžēl ir cilvēki ASV, kuri novēršas no faktiem un zinātnes. Nespējot tikt galā ar Covid-19 situāciju pašmājās, viņi pieprasa papildu izmeklēšanu Ķīnā.

Tas parāda, ka viņiem neinteresē fakti un patiesība un ka viņiem nav nekādas intereses par zinātnē balstītu vīrusa izcelsmes pētīšanu. Viņu mērķis ir izmantot pandēmiju, lai mēģinātu stigmatizēt un politiski manipulēt, kā arī novelt vainu.

Tas ir apkaunojums zinātnei, tas ir bezatbildīgi pret cilvēku dzīvībām un iznīcina globālo solidaritāti cīņā ar vīrusu," paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Žao Lidzjans.

Šā gada sākumā Pasaules Veselības organizācija pēc ekspertu darba grupas vizītes Uhaņā kopējā ziņojumā ar Ķīnas amatpersonām secināja – iespēja, ka jaunais koronavīruss sācies laboratorijā, ir ārkārtīgi mazticama". Ziņojumā arī tika minēts, ka vīruss, visticamāk, pārnests no sikspārņiem uz cilvēkiem caur vēl kādu citu dzīvnieku, kā arī uzsvērts, ka tā izcelsmes izpētīšanai nepieciešami vēl papildu pētījumi.

Tomēr nesenos ziņojumos, kas tiek saistīti ar ASV izlūkdienestiem, izskanējusi informācija, ka vismaz trīs Uhaņas Virusoloģijas institūta darbinieki bija nokļuvuši slimnīcās jau 2019. gada novembrī jeb dažas nedēļas iepriekš, pirms Ķīna oficiāli apstiprināja pirmos saslimšanas gadījumus ar jauno vīrusu, saistot tos ar Uhaņas zivju tirgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti