Līdz šim sarunas par atkalapvienošanos nav vainagojušās ar panākumiem.
Pēdējās miera sarunas starp Kipras grieķu un turku līderiem tika pārtrauktas 2017. gadā, abām pusēm apmainoties ar pārmetumiem.
Šogad februārī Kipras turku līderis Mustafa Akindži un Kipras prezidents Niks Anastasiads pārrunāja iespējas atsākt oficiālas sarunas. Kipras prezidents toreiz paziņoja, ka abas puses nespēj atrisināt galvenos jautājumus par varas dalīšanu un drošības pasākumiem.
Attiecības abu pušu starpā papildus saspīlējusi Turcijas aktivitāte Kipras piekrastē, veicot dabasgāzes izpētes urbšanu.
Kipra ir sadalīta kopš 1974. gada, kad Turcijas karaspēks okupēja trešdaļu no salas ziemeļiem. Tādējādi Turcija reaģēja uz toreizējās Atēnu militārās huntas atbalstīto apvērsumu, kura mērķis bija salas apvienošanās ar Grieķiju.
Pašlaik Ziemeļkipras teritorijā joprojām uzturas aptuveni 35 000 vīru liels Turcijas militārais kontingents, un pašpasludinātā turku republika, kuru atzīst vienīgi Ankara, faktiski pilnībā ir atkarīga no Turcijas ekonomiskā atbalsta. Tajā pašā laikā Ankara neatzīst starptautiski atzīto Kipras grieķu kontrolēto valdību.