Vidusanglijas pilsētā Regbijā 1832. gadā tika izgudrota populārā sporta spēle – regbijs, taču mūsdienās Regbija ir arī vieta, kur uz dzīvi apmetušies daudzi mūsu tautieši, kuri aktīvi piedalījās 13. Saeimas vēlēšanās, 64,6% nobalsojot par “KPV LV”. Vai vēlētāji ir apmierināti ar izvēli un vai darīs to atkal?
Noliktavas sistēmas administrators Kristaps Petrovskis skaidroja savu izvēli: "Parādījās tā partija “KPV LV”, un likās – nu tagad būs bomba. Kaut kas pilnīgi jauns, Latvijas politikā neredzēts. Gan Artuss ar savu attieksmi, kā viņš attiecās pret pārējiem politiķiem, un skaļiem izteicieniem.
Un tas likās ļoti jauns un neredzēts, un cilvēki, protams, uz to arī reaģēja, viņiem patika jaunas lietas. Bet nu beigu beigās tas izrādījās liels teātris un izgāšanās.”
Tikmēr tirdzniecības pārstāve Zane Jansone atklāj, ka zaudējusi cerību:
"Viss, tas kas notika, Artuss, ko viņš darīja ar mums, tās bija ļoti, ļoti lielas cerības. Es esmu viena no tiem, kuri gribēja atgriezties Latvijā. Un visa tā solīšana, visa tā runāšana, tā tādu iekšēju cerību deva. Un viss, kas notiek tagad, ir tā – skumji. Jo ir ļoti, ļoti liela vilšanās.
Man liekas, ka tauta ir ļoti nolaidusi rokas uz to visu. Un ticība vairs nav pilnīgi nekam."
Pārvadātājs Mārtiņš Lukss uzskata, ka vairākām partijām, tai skaitā “KPV LV”, vajadzētu likvidēties: “Es uzskatu, ka ir jālikvidējas ne tikai “KPV LV”, es domāju, ka vēl dažām partijām, kuras skaļi nenosaukšu. Tādējādi mēs varbūt varam atbrīvot gaisu un ļaut cilvēkiem brīvāk domāt. Mums varbūt būs mazāk cilvēku, kuri domās par risinājumiem, problēmām, bet mums vismaz būs virziens, kurā mēs ejam, jo šobrīd mēs vienkārši stāvam uz vietas.”
Bijusī KPV LV deputātu kandidāte Dzintra Vizbule sprieda, ka vēlētāji ir vīlušies:
“Šī tomēr ir sākotnēji izveidota kā Artusa Kaimiņa partija, ar noteiktiem principiem un mērķiem. Es tā kā neredzu, ka šobrīd tiek sekots partijas noteiktajiem principiem un mērķiem, viens no principiem bija – valstij jāsāk ar sevi.
Es nezinu, kā tas izskatās godprātīgi, ja valsts ministrs atsakās braukt pie saviem vēlētājiem, pie saviem partijas biedriem, ja viņam netiek nodrošināta noteiktas kompānijas lidmašīna..."
Taču ir vēlētāji, kuri, lai arī nav apmierināti ar partijā notiekošo, tomēr varētu balsot par partiju atkal.
“Skatīsimies, kas būs, kas būs valdībā, kas būs ar “KPV LV”. Un tad arī domāsim, balsot vai ne,” spriež noliktavas operators Eduards Korņičenko.
Savukārt Norhamptonā dzīvojošais Jānis Ķemers joprojām ir dedzīgs partijas atbalstītājs, jo “KPV LV” bija pirmie, kas vēlējās uzklausīt ārzemju latviešus. Viņš saka paldies par diasporas likuma un ārvalstu minimālās pensijas saņēmēju atbalstu.
"Paldies Artusam Kaimiņam, ka viņš iesaistīja mūs vēlēšanās un ka parādīja, uzaicināja mūs, un parādīja, ka mēs esam un varam ietekmēt un izmainīt kaut ko. Kaut vai tikai ar divām deputātu balsīm."
saka Jānis Ķemers, bijušais KPV LV deputātu kandidāts.
KONTEKSTS:
Pēdējos mēnešos saskaņā ar kompāniju SKDS un Factum veiktajām aptaujām partijas "KPV LV" reitings ir noslīdējis līdz apmēram 2%.
“KPV LV” dibinātājs Artuss Kaimiņš nolēmis pamest partiju. Viņš aicinājis kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos. 8. februārī par partijas “KPV LV” valdes priekšsēdētāju biedru kopsapulcē ievēlēts Atis Zakatistovs.
Pērn aptuveni pusgadu pēc 13. Saeimas vēlēšanām “KPV LV” frakcija, kurā sākotnēji bija 16 deputāti, zaudējusi jau četrus mandātus. Domstarpību dēļ "KPV LV" valde nolēma izslēgt no savām rindām premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, viņu izslēdza arī no frakcijas. Tāpat "KPV LV" frakciju pameta viena no "opozicionārēm" Linda Liepiņa, bet dienu vēlāk par izstāšanos paziņoja Karina Sprūde. No frakcijas izstājās arī deputāts Didzis Šmits. Savukārt šogad janvārī “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma no tās sastāva izslēgt partijas dibinātāju Artusu Kaimiņu, kā arī Aldi Blumbergu.