Starptautiskā pētnieku grupa „Bellingcat” nodarbojas ar dažādu militāro jautājumu izpēti, izmantojot brīvi pieejamus informācijas avotus, citu starpā, izmantojot ģeolokācijas metodi, tiek analizēti personu atstātie ieraksti dažādos sociālajos tīklos.
Tā vēl pirms pavisam neilga laika „Bellingcat” apstiprināja, ka raķešu iekārtu „BUK”, kas notrieca Malaizijas aviokompānijas pasažieru lidmašīnu MH-17, uz Ukrainas robežu bija nogādājuši kareivji no Krievijas 53. zenītraķešu brigādes otrās divīzijas, kas bāzējas Kurskā. Šajā ziņojumā, kas iesniegts Nīderlandes varas iestādēm, norādīti to karavīru vārdi, kuri varētu būt vainojami lidmašīnas katastrofā Ukrainas austrumos.
Ziņojumā gan uzsvērts, ka tiešu pierādījumu par to, vai raķešiekārtu „BUK” vadīja krievu ekipāža vai separātiskie kaujinieki, nav.
Pirmdien, 7.martā, „Bellingcat” ziņojumu komentējusi arī Krievijas Aizsardzības ministrija, paziņojot, ka starptautiskā žurnālistu grupa ir sagrozījusi faktus un savu ziņojumu ir balstījusi uz pseidohipotēzēm. Ministrijā uzsvērts, ka ziņojumā redzamajai personai kamuflāžas apģērbā nav nekādas saistības ar Krievijas armiju.
Vienlaicīgi uzsvērts, ka „Bellingcat” sniegtās ziņas ir izteikti pretkrieviskas, bet nepierādīto faktu galvenais mērķis esot atstāt iespaidu uz sabiedrību.
Ziņots, ka Nīderlandē izveidota izmeklētāju komanda otrdien pavēstīja, ka MH17 lidmašīna ir notriekta ar Krievijā ražotu "BUK" raķeti. Tā trāpījusi pa lidmašīnas kreiso spārnu, un lidaparāts vairs nevarēja turpināt ceļu un nokrita. Visticamāk, pasažieri trāpījuma brīdī zaudēja samaņu.
Lidmašīna tika notriekta 2014.gada vasarā virs teritorijas, ko kontrolēja prokremliskie kaujinieki. Kijeva un rietumvalstis apsūdz kaujiniekus, ka tie notrieca lidmašīnu ar Krievijas piegādātu zenītartilērijas kompleksu „BUK”. Maskava noliedz savu iesaisti, savukārt apsūdzot Ukrainas bruņotos spēkus.