Panorāma

Vakcinācijas tempi Eiropā uzņem ātrumu

Panorāma

Vīķe-Freiberga: varam saņemties arī pandēmijas laikā

Krievijā vakcinācija norit salīdzinoši lēni

Krievijā vakcinācija pret Covid-19 norit salīdzinoši lēni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Kad Krievija pagājušajā gada augustā pirmā pasaulē paziņoja par Covid-19 vakcīnas reģistrāciju, Maskava izvirzīja ambiciozus mērķus. Proti, līdz jūnija vidum plānots vakcinēt 30 miljonus no visiem aptuveni 146 miljoniem valsts iedzīvotāju, līdz augustam – jau 69 miljonus. Pagaidām vakcinācijas tempi gan ir salīdzinoši lēni. 

Kaut arī masveida vakcinācija Krievijā sākās jau aizvadītā gada nogalē, līdz šim process nenorit tik raiti, kā iecerēts. Piemēram, Maskavā vakcinēti vien aptuveni 8% iedzīvotāju. Līdzīga situācija ir arī citviet Krievijā. Abas potes visā valstī saņēmuši vien aptuveni 5% iedzīvotāju. Līdz ar to Krievija ierindojas tālu aiz tādām valstīm kā ASV un Lielbritānija, kur potes saņēmuši jau aptuveni puse visu iedzīvotāju. Aprīļa pēdējā nedēļā Krievijā ik dienu tika izpotēti aptuveni 200 tūkstoši valstī ražoto vakcīnu devu. Bet, lai sasniegtu izvirzītos mērķus, šis skaits jāpalielina gandrīz divas reizes.

"Tas nozīmē, ka jāizpotē aptuveni 370 tūkstoši devu dienā. Šobrīd atpaliekam no mērķa gandrīz divas reizes," pastāstīja datu analītiķis Aleksandrs Dragans.

Lai mudinātu cilvēkus vakcinēties, daudzviet Krievijā iedzīvotājiem piedāvā atlīdzību par potēšanos. Piemēram, Sanktpēterburgā kāds teātris pārdod biļetes ar atlaidēm tiem, kuri vakcinējušies. Maskava tiem, kuri vecāki par 60 gadiem, piedāvā aptuveni 10 eiro vērtus kuponus par potes saņemšanu. Šī kampaņa līdz šim nav saņēmusi lielu atbalstu. Tas daļēji saistīts ar to, ka vecākiem cilvēkiem sagādā problēmas reģistrēties kuponiem tiešsaistē, kā arī atrast veikalus, kur tos pieņemtu.

"Lai meklētu šo digitālo atlīdzību, skriet pa Maskavu, meklēt tos īpašos veikalus... Es domāju, ka tas ir apkaunojums," izteicās kāda 63 gadus veca Maskavas iedzīvotāja.

"Mūsu pacienti ir diezgan izglītoti digitālo pakalpojumu jomā. Viņi izmanto digitālās reģistrācijas pakalpojumus, digitālo medicīnisko karti. Tāpēc es domāju, ka viņiem nebūs grūtību saņemt digitālo atlīdzību," sacīja Maskavas 63. poliklīnikas galvenā ārste Anna Matvejeva.

Gausais vakcinācijas process gan nav saistīts tikai ar iedzīvotāju nevēlēšanos potēties. Krievijas vakcīnu ražotājs nespēj tikt līdz pieprasījumam. Piemēram, martā daudzviet reģionos nemaz nebija devu, ko potēt. Līdz ar to tūkstošiem cilvēku vēl joprojām gaida uzaicinājumu potēties, lai arī pieteikušies jau pirms kāda laika.

"Līdz šai dienai ir vakcinēti 270 tūkstoši cilvēku. Gaidīšanas sarakstā ir aptuveni 178 tūkstoši cilvēku. Daudzi grib vakcinēties pēc aktīvas informatīvās kampaņas," pastāstīja 
Sverdlovskas apgabala veselības ministra vietniece Jekaterina Jutsjajeva.

Viens no iemesliem, kāpēc iedzīvotāji, iespējams, nevēlas vakcinēties ar "Sputņik V", kas ir viena no trim Krievijā ražotajām vakcīnām, ir tāds, ka sākotnēji to apstiprināja lietošanai, kad tā vēl bija izmēģināta salīdzinoši nelielam skaitam cilvēku. Krievijas neatkarīgā pētījumu centra "Levada" dati liecina, ka tagad potēties gatavi vien aptuveni 30% valsts iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti