Trešdien, 27. janvārī, Soboļas dzīvoklī veikta kratīšana, pēc tam viņa aizvesta uz Maskavas Galveno izmeklēšanas pārvaldi un pēc nopratināšanas rokudzelžos nogādāta pagaidu aizturēšanas izolatorā.
Oļegs Navaļnijs pārvaldē nogādāts pēc tam, kad veikta kratīšana Alekseja Navaļnija pieraksta vietā. Opozicionāra brālis, kas tobrīd atradies dzīvoklī, policistiem nav atvēris durvis, un tās uzlauztas.
Tāpat zināms, ka pret Navaļnija kolēģi Leonīdu Volkovu tagad ierosināta krimināllieta par nepilngadīgo pierunāšanu veikt prettiesiskas darbības, proti, viņš aicinājis tos piedalīties protestos.
Krievijas Izmeklēšanas komitejas darbinieki trešdien veikuši vismaz 15 kratīšanas Navaļnija tuvinieku un līdzgaitnieku dzīvesvietās.
Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs sacījis, ka 23. janvāra protestos konstatēti vairāki pārkāpumi un tiesībsargājošās iestādes tagad dara savu darbu.
KONTEKSTS:
Kremļa opozicionāru Alekseju Navaļniju aizturēja Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija ieradies no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc saindēšanas "Novičok" 2020. augustā Krievijas pilsētā Tomskā. Nākamajā dienā pēc atgriešanās Krievijā kļuva zināms, ka Navaļnijs ir apcietināts uz 30 dienām līdz februāra vidum.
Navaļnija sabiedrotie sociālajos medijos mudināja atbalstīt opozicionāru un publicēja vairākus video, kuros aicināja cilvēkus sestdien iziet ielās, lai protestētu pret Kremli. Bet prokurori brīdināja Navaļnija atbalstītājus nemudināt tautu uz masu protestiem.
Apcietinātā Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija atbalstītāju demonstrācijās sestdien Krievijā aizturēti vairāk nekā 3500 cilvēki. Pasaule uz notikušo Krievijā reaģējusi nosodoši. Piemēram, Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels paudis nosodījumu par plašajām aizturēšanām un nesamērīgo spēka pielietošanu.
Navaļnija līdzgaitnieki aicinājuši uz jaunu protesta akciju pret politiķa apcietināšanu, kas paredzēta svētdien, 31. janvārī.