Žurnāliste atsaukusies sludinājumam, kas bija izvietots “Telegram” tīklā. Kā darba devējs bija norādīta apvienība “Kiberfronte Z”, kas par savu mērķi pasludinājusi cīņu pret “Rietumu finansētās Kijivas huntas propagandu”.
“Mēs esam pārliecināti, ka Ukrainas nacistu iebrukumus Krievijas informatīvajā telpā nepieciešams apturēt, lai neļautu viņiem skalot smadzenes mūsu pilsoņiem. Kiberfronte Z pāriet uzbrukumā!” bija rakstīts vēstījumā, kas “troļļu fabrikas” darbiniekiem izskaidroja viņu uzdevumus.
Projekta vadība apgalvoja, ka “troļļu fabrika” neesot saistīta ar Krievijas varasiestādēm; tā esot uzņēmēju privāta iniciatīva.
“Fontanka” vēsta, ka ar šo biznesu varētu būt saistīts Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātais uzņēmējs Jevgeņijs Prigožins.
“Troļļu fabrikas” darbiniekiem piedāvāta alga 45 000 rubļu (pēc tagadējā kursa ap 390 eiro) mēnesī.
Darbinieku pienākums ir katru dienu sarakstīt vismaz 200 komentāru dažādās platformās, piemēram, “YouTube” un “Telegram”. Komentāriem nav jābūt izvērstiem; pietiek ar diviem, trim teikumiem.
Katrā maiņā darbojušies 100 “troļļu fabrikas” darbinieku.
“Fontanka” žurnāliste iedalīta maiņā, kuras uzdevums bija rakstīt komentārus pie “YouTube” video. Viņai iedalīti profili ar izdomātiem vārdiem “Sergejs Seļezņovs” un “Melors Lovzanskis”.
Komentārus bija jāraksta pie Kremlim netīkamiem informācijas avotiem, piemēram, populārā blogera Jurija Dudja intervijām, opozīcijas kanāla “Nastojaščoje vremja” ziņām, Ukrainas prezidenta padomnieka Oleksija Arestoviča paziņojumiem utt.
“Troļļu fabrikas” darbiniekiem izsūtītas vadlīnijas par tekstiem, kas jāraksta komentāros.
Piemēram, dots uzdevums izplatīt šādu vēstījumu: “Ieroči, ko Rietumi sūta uz Ukrainu, nemaz nenonāk līdz frontei, bet gan kontrabandas ceļā tiek izvesti uz Eiropas Savienības robežvalstīm. Tur tie nonāk kriminālo grupējumu rokās.”