Lielbritānija un Francija vaino viena otru par garajām rindām ostā Duvrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Kopš piektdienas Duvras ostā Lielbritānijā ir izveidojušies milzīgi automašīnu sastrēgumi. Ostas vadība apgalvo, ka tie ir radušies nepietiekamā franču robežsargu skaita dēļ. Duvrā ceļotājus pārbauda abu pušu robežsargi, lai pēc ierašanās kontinentā papildu kontrole nebūtu nepieciešama. Turpretī franču politiķi saka, ka pie garām rindām ir vainojams "Brexit".

Lielbritānija un Francija vaino viena otru par garajām rindām ostā Duvrā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kilometriem garas automašīnu rindas kopš piektdienas ir izveidojušās ceļā uz Duvras ostu. Tie ir galvenie vārti, pa kuriem ceļotāji no Lielbritānijas var nokļūt kontinentālajā Eiropā. Tā kā šajā nedēļas nogalē daudzviet Anglijā ir sācies skolēnu brīvlaiks, automašīnu skaits ir īpaši liels.

Duvras ostas vadītājs Dags Banisters sacīja, ka osta bija gatavojusies ceļotāju pieplūdumam un brīdināja arī Francijas robežsargus.

Tomēr francūži neesot bijuši pieejami vajadzīgajā skaitā.

Banisters pauda: "Mēs īsti nezinām, kādēļ no rīta nebija pietiekami daudz darbinieku. Arī apstrādes laiks uz kuģiem ir bijis krietni ilgāks nekā prasti. Bet tagad mēs fokusējam uzmanību uz to, lai nodrošinātu transporta plūsmu. Tagad ir pieejams vairāk franču robežsargu un līdz ar to transporta plūsma sāk kustēties. Bet diemžēl, kā jau mēs esam brīdinājuši, paies zināms laiks, kamēr mēs varēsim tikt galā ar sastrēgumu, kas te ir izveidojies."

Turpretī franču puse nevēlās uzņemties galveno atbildību par garajām rindām. Amatpersonas saka, ka robežsargi pilnā sastāvā ieradās tikai stundu vēlāk nekā bija plānots. Tas esot skaidrojams ar tehnisku negadījumu Lamanšas tunelī.

Francijas parlamenta deputāts Pjērs Anrī Dimons skaidroja, ka Duvras osta vienkārši ir pārāk maza. Tā esot trīs līdz četras reizes mazāka nekā Kalē osta, kas atrodas Francijā, krasta pretējā pusē. Dimons ir ievēlēts parlamentā no Kalē apgabala. Viņš apgalvoja, ka Francijas robežsargi izmanto gandrīz visus kioskus, kas viņiem ir atvēlēti pārbaužu veikšanai un piebilda, ka Lielbritānijas valdība iepriekš ir atteikusies ieguldīt naudu Duvras ostas paplašināšanā.

Pārbaužu laiku pagarina arī tas, ka Lielbritānija ir pametusi Eiropas Savienību. Tādēļ robežsargiem pasēs tagad ir jāspiež zīmogi un jāveic rūpīgākas pārbaudes.

Turpretī britu parlamenta deputāte no Duvras Natālija Elphaika sacīja, ka ostas kapacitāte pēdējos gados tika palielināta. Tādēļ, viņasprāt, tie esot francūži, kas visus ir pievīluši. Tomēr arī Elphaika atzīst, ka Duvras ostai ir vajadzīgi papildu ieguldījumi.

"Ir absolūti nepieciešams pielikt punktu šai caurumu aizlāpīšanas pieejai un pienācīgi investēt mūsu ceļu uzlabošanā. Ir nepieciešams gan uzlabot šoseju, gan izveidot kravas automašīnu zonas un reģistrācijas zonas, lai palīdzētu ostas darbībai. Tie ir vārti pie mūsu Eiropas partneriem. Duvra ir noslogotākā un veiksmīgākā šāda veida osta. Mēs vēlamies, lai Duvras un Kentas ekonomika plauktu un attīstītos. Tādēļ es mudinu steidzami veikt investīcijas, lai īstenotu ilgtermiņa risinājumus," viņa teica.

Rindas Duvras ostā kļuva arī par britu politiskās cīņas elementu. Ārlietu ministre Liza Trasa, kura vēlas kļūt par nākamo valdības vadītāju, paziņoja, ka situācija ir šausmīga un ka no tās varēja izvairīties, ja Francija būtu nodrošinājusi pietiekamu robežsargu skaitu.

Prāmju kompānijas mudina ieplānot vismaz sešas stundas robežas šķērsošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti