Londonas ielās šajās brīvdienās ir īpaši daudz kārtības sargu. Pilsētas parasti cilvēku tik pilnajās vietās – Leičesteras laukumā, pie Bekingemas pils un citviet – policija ar papildspēkiem uzmana, vai tiek ievērota distance citam no cita. Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks, kurš inficējies ar Covid-19, uzsvēra nepieciešamību britiem ievērot piesardzību brīvdienu laikā.
“Ja kāds domā, ka varam atbrīvoties, tā nav. Lai arī inficēto skaita pieaugums nedaudz mazinājies, kas ir labas ziņas, mēs nedrīkstam mest vējā labo darbu.
Vīruss vēl joprojām izplatās mūsu sabiedrībā. Esam atbildīgi par tā apstādināšanu.
Līdz ar to cilvēkiem pavisam noteikti Lieldienu laikā ir jāpaliek mājās,” skaidroja Mets Henkoks.
Spānijā varas iestādes aizliegušas izbraukt no lielajām pilsētām, tajā skaitā Barselonas un Madrides, lai apstādinātu Covid-19 izplatību. Tiem, kurus pieķer atkārtotā mēģinājumā izbraukt, piemēro naudas sodus.
Lai arī šogad atcelti katoļiem tik nozīmīgie reliģiskie pasākumi, daudzviet Spānijā cilvēki vienojas kopīgās lūgšanās, iznākot uz māju balkoniem.
Itālijā varas iestādes izmanto helikopterus un dronus, lai uzraudzītu cilvēku pulcēšanos, bet Romas galvenajā dzelzceļa stacijā visiem tiek mērīta temperatūra. Kārtības sargi ik dienu pārbauda ceļošanas atļaujas vairākiem simtiem cilvēku. Itāļi gan atrod citus veidus, kā atzīmēt Lieldienas, neesot fiziski kopā.
Pārtikas veikala pārstāve Loredana Muso stāsta:
“Mēs daudz produktu piegādājam uz mājām.
Saņemu zvanus no vecākiem cilvēkiem, kuri ir tālu no mazbērniem un nevar viņiem nodot šokolādes olas.
Mēs to izdarām viņu vietā, lai bērnus iepriecinātu. Klāt pieliekam zīmīti. Piemēram, ar tekstu: “Esmu varbūt tālu projām, bet sirdī esmu tev tuvu.”
Arī citviet pasaulē simtiem miljonu kristiešu pieminēs Jēzus krustā sišanu bez tik ierastajiem baznīcas dievkalpojumiem un emocionālajiem gājieniem.