Trasa devās uz Balmoralas pili Skotijā, lai tiktos ar Elizabeti II. Pirms tam pie karalienes ieradās aizejošais premjers Boriss Džonsons, kurš informēja karalieni par savu demisiju.
Varas maiņas ceremonija parasti notiek Bakingemas pilī Londonā, bet trauslās veselības dēļ 96 gadus vecā karaliene pašlaik uzturas savā īpašumā Skotijā un nevarēja doties uz galvaspilsētu.
Trasa ir jau 15. britu valdības vadītāja, ar ko sadarbojusies Elizabete II (viņas pirmais premjers bija Vinstons Čērčils pirms vairāk nekā 70 gadiem).
Trasa ir trešā sieviete Lielbritānijas premjeres amatā (pirmās divas bija Mārgareta Tečere un Terēza Meja).
Pirmdien kļuva zināms, ka valdošās Konservatīvās partijas biedru balsojumā par jauno partijas līderi ievēlēta līdzšinējā ārlietu ministre Trasa, kurai tādējādi uzticēta arī nākamās Lielbritānijas valdības vadīšana.
Premjerministra amatā Trasa nomainīs līdzšinējo premjeru Borisu Džonsonu, kurš jūlijā dažādu skandālu dēļ bija spiests paziņot par atkāpšanos no amata.
Savā atvadu runā Džonsons aicināja Konservatīvo partiju būt vienotiem un atbalstīt Trasu, kuras valdībai nāksies pieņemt sarežģītus lēmumus, lai tiktu galā ar augošajām energoresursu cenām un draudošo ekonomikas lejupslīdi.
Trasa nākusi pie varas Lielbritānijai sarežģītā laikā, jo iedzīvotāji ir satraukti par 40 gadu laikā lielāko inflāciju un daudzi ar bažām gaida apkures sezonu, jo tiek lēsts, ka apkures cenas varētu kāpt par 80%.
Trasa apņēmusies nekavējoties ķerties pie krīzes risināšanas, ierobežojot energoresursu cenu kāpumu.
BBC vēsta, ka Trasas valdība varētu uz pusotru gadu iesaldēt gāzes un elektroenerģijas cenas pašreizējā līmenī. Tas attiektos gan uz mājsaimniecībām, gan uz uzņēmumiem.
Valsts budžetam šāds solis varētu izmaksāt no 100 līdz 130 miljardiem mārciņu (116 līdz 151 miljardam eiro).