«Malaysia Airlines» lidmašīnas katastrofas upuru tuvinieki vēršas Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

2014. gadā Ukrainas austrumos notriektās "Malaysia Airlines" MH-17 pasažieru lidmašīnas upuru tuvinieki vērsušies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar prasību pret Krieviju. Tas noticis vairākus mēnešus pēc tam, kad starptautiskā izmeklēšanas komanda paziņoja, ka raķete, ar kuru tika notriekta lidmašīna, bija ievesta no Krievijas.

«Malaysia Airlines» lidmašīnas katastrofas upuru tuvinieki vēršas Eiropas Cilvēktiesību tiesā
00:00 / 02:52
Lejuplādēt

Kopumā 55 cilvēku upuru tuvinieku vārdā prasību piektdien iesniedza advokātu birojs Amsterdamā, vēsta Nīderlandes mediji.

Nīderlandes raidsabiedrībā NOS advokātu biroja jurists norādīja, ka upuru tuvinieki uzskata - Krievija nav sniegusi svarīgu informāciju starptautiskajai kopīgajai izmeklēšanas komandai, kas izmeklē aviokatastrofu. Turklāt upuru tuvinieki apsūdz Krieviju, ka tā nākusi klajā ar apgalvojumiem, kas vēlāk izrādījušies nepatiesi. Saskaņā ar Nīderlandes mediju vēstīto, bojā gājušo ģimenes apsūdz Krieviju par upuru cilvēktiesību pārkāpšanu, iznīcinot lidmašīnu un vēlāk kavējot izmeklēšanu.

Prasība Eiropas Cilvēktiesību tiesā iesniegta sešus mēnešus pēc tam, kad starptautiskā izmeklēšanas komanda, ko vada Nīderlande, maijā paziņoja, ka aviolaineris notriekts ar raķeti "Buk", kas tika atvesta no Krievijas. Izmeklētāji nonākuši pie secinājuma, ka tā uz Ukrainas teritoriju atvesta no Krievijas armijas 53.pretgaisa raķešu brigādes Kurskā. Izmeklētāji jau iepriekš bija paziņojuši, ka raķete toreiz izšauta no prokremlisko separātistu teritorijas.

Tagad Eiropas Cilvēktiesību tiesai būs jālemj, vai prasību pieņemt izskatīšanai. Ja lēmums būs pozitīvs, lietas izskatīšana var ilgt piecus līdz septiņus gadus.

2014. gada 17. jūlijā aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīnā reisā no Amsterdamas uz Kualalumpuru atradās 298 cilvēki. Visi avārijā gāja bojā. Lielākā daļa upuru - divas trešdaļas - bija nīderlandieši, bet starp bojā gājušajiem bija arī Malaizijas, Austrālijas un vēl vairāku valstu pilsoņi.

Pasažieru lidmašīnu notrieca virs Kremļa atbalstīto kaujinieku kontrolētas teritorijas Donbasā. Krievija jebkādas pret to vērstas apsūdzības saistībā ar aviokatastrofu noraida. Tomēr Nīderlande un Austrālija maijā paziņoja, ka uzskata Krieviju par atbildīgu notikušajā traģēdijā un raķešu sistēmas "Buk" piegādē Donbasā.

Saistībā ar aviokatastrofu upuru tuvinieki tiesā pret Krieviju vērsušies jau iepriekš. 2016. gadā prasību Eiropas Cilvēktiesību tiesā iesniedza 16 bojāgājušo tuvinieki no Austrālijas, Jaunzēlandes un Malaizijas, pieprasot kompensāciju 330 miljonu dolāru apmērā. Gadu vēlāk šai prasībai pievienojās vēl vairāk nekā 200 tuvinieki 111 upuriem no Nīderlandes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti