Pirms viņa uzstājās ASV Iekšzemes drošības departamenta Zinātnes un tehnoloģiju direktorāta vadītājs Viljams Braiens.
Viņš klātesošos iepazīstināja ar pētījumu, kurā noskaidrojies, ka koronavīruss novājinās straujāk, ja to pakļauj saules gaismai, karstumam un mitrumam.
Tas ļauj cerēt, ka vasaras mēnešos Covid-19 kļūs mazāk lipīga. Braiens arī sacīja, ka ir veikti eksperimenti ar dezinfekcijas līdzekļiem. Testos noskaidrojies, ka, piemēram, izopropilspirts var nonāvēt šo vīrusu 30 sekunžu laikā.
Pēc Braiena tribīnē kāpa Tramps, kurš ierosināja veikt padziļinātākus pētījumus, lai noskaidrotu, vai Covid-19 varētu ārstēt, cilvēka ķermeni pakļaujot spēcīgai gaismai vai ievadot ķermenī dezinfekcijas līdzekli.
"Mēs varam pakļaut ķermeni spēcīgai gaismai. Mēs varam ielaist gaismu ķermenī vai nu caur ādu, vai kādā citā veidā. Man tas šķiet interesanti. Varam izmantot arī dezinfekcijas līdzekli, kas iznīcina vīrusu minūtes laikā. Piemēram, ievadot to ķermenī, jo tad tas nokļūst plaušās. To būtu interesanti pārbaudīt. Bet tas būtu jādara mediķiem. Man tas izklausās ļoti interesanti," sacīja Tramps.
ASV prezidenta izteikumi izsaukuši sašutumu mediķu vidū. Viņi norāda, ka dezinfekcijas līdzekļi ir bīstami un var izraisīt nopietnu saindēšanos, ja tie nonāk ķermenī.
Pat ārīga dezinfekcijas līdzekļu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu ādai, acīm un elpošanas sistēmai.
Oregonas Veselības un zinātnes universitātes asociētā profesore Estere Čū intervijā televīzijas kanālam MSNBC sacīja, ka viņu ļoti satrauc Trampa izteikumi.
"Es īsti nezinu, kā justies, ko domāt, vai ko teikt par to. Ideja ierosināt ievadīt ķermenī nezināmu toksīnu... Izopropilspirts un dezinfekcijas līdzekļi ir lietas, kuras mēs sargājam no bērniem, lai viņi tās nejauši nenorītu. UV gaisma ķermenī... Ja atbilde uz to ir iziet laukā, atvērt muti un ielaist saules gaismu, tad tā nav problēma. Taču ideja, ka saules gaisma ir līdzeklis pret vīrusu, mani satrauc. Šādu ideju izplatīšana nacionālajā televīzijā, ko skatās daudz cilvēku, ir neiedomājami," norādīja Čū.
ASV ir koronavīrusa pandēmijas epicentrs. Tur līdz šim ir reģistrēti gandrīz 870 000 Covid-19 inficēto, bet vīrusa nonāvēto skaits pārsniedz 50 000.
ASV Kongresa Pārstāvju palāta ceturtdien piešķīra gandrīz 500 miljardus dolāru, lai palīdzētu pandēmijas pārslogotajām slimnīcām un mazajiem biznesiem. Līdz ar to ASV valdības kopējais atbalsts krīzes pārvarēšanai ir sasniedzis gandrīz trīs triljonus dolāru.