Anglijas ziemeļdaļas pilsētā Šefīldā iedzīvotāju skaits ir tuvu miljonam, tur dzīvo arī daudzi latvieši, taču Kristīnei Tiesnesei nav nepieciešams atrasties blakus pircējiem, jo mammas Latvijā vāktais medus tiek pārdots internetā, pie reizes pieskatot 18 mēnešus veco dēlu.
Viss sākās pirms daudziem gadiem ar dažiem medus stropiem mammai Iecavas novadā.
"Jo vairāk tā bišu saimniecība auga, jo vairāk bites palika, un tad viņa atnāca un prasīja – vai var kāds palīdzēt ar tirgošanos. Un tad es aizgāju uz vietējo latviešu veikaliņu Šefīldā, bet tur īpašniekiem nebija īpaši interese, un tad es izdomāju, ka pati sākšu. Un tad ar interneta palīdzību ieliku sludinājumu, vai kādam no mūsējiem latviešiem interesētu medus no Latvijas. Un tā arī viss aizgāja," stāsta „Annas Dravas” tirdzniecības pārstāve Kristīne Tiesnese.
Lai arī Kristīnei ir Salfordas universtiātē iegūts maģistra grāds uzņēmējdarbībā un mārketingā, tomēr daudz ko nācās apgūt no jauna, arī interneta mājaslapas izveidi.
"Izgāju ellei cauri! Pati uzbūvēju no paša sākuma līdz tam, kāds mums viņš tagad ir," uzsver Kristīne.
Taču saziņa ar pircējiem, sūtījumu sagatavošana un nosūtīšana nav vienīgie darāmie darbi.
"Ļoti daudz papīru jākārto. Tur nav tā, ka paņem, atved preci un tirgo. Mums vajag atļaujas, mums vajag medus analīzes, mums vajag ziedputekšņu analīzes, jo vairāk produktu, jo vairāk analīžu un vajag pierādīt. Tas pats, kad nāk mums prece no Latvijas uz Angliju, mums vajag importa numurus, reģistrācijas, mums nāk no Anglijas pārbaudes. Mums nāk visu pārbaudīt, jo medus ir pārtikas prece," skaidro Kristīne.
Medu iecienījuši ne tikai austrumeiropieši, bet arī angļi, pat arābi. Viņi novērtē to, ka medus tiek vākts Latvijā, ekoloģiski tīrā vidē.
"Dabīgais produkts, ko dod bitītes, tieši ļoti labi parādīja pandēmijas laikā, kad cilvēki saprata, ka pret vīrusu zāļu nav, bet šie bišu produkti, apiterapija, ir ļoti dabīgi un ārkārtīgi veiksmīgi stimulē mūsu imūnsistēmu," saka biškope Anna Tiesnese.
Šobrīd jau ir vairāk nekā 20 dažādu produktu, visu laiku tiek domāts kas jauns. Katrā sūtījumā pircējam tiek ielikta maza dāvaniņa, piemēram, paciņa ar zāļu tēju.
"Par to jau vislielākais lepnums, ka mēs esam trijatā, ģimenes uzņēmums. Ka ģimene, par to lepnums. Ka nav tas, kā, pieņemsim, Anglijā bitenieki, nāk viņiem tur 20 palīgi. Bet tomēr, kad tu pats izdari, tad tu zini, tu esi pārbaudījis katru to podu, tu zini, ka tur viss ir kārtībā. Par to jau lepnums," atzīst Kristīne.