Policija turpina meklēt noziegumā iesaistītos, kuri līdzdarbojušies ar teroristiem pašnāvniekiem. Joprojām nav notverta arī trešā persona, kas redzama lidostas kameru uzņēmumā. Gaišā jakā tērptais vīrietis ar bumbu čemodānā to pameta un no lidostas aizbēga.
LTV korespondente Ilze Nagla no Briseles ziņoja, ka nedēļu pēc teroraktiem uz pilsētas ielām aizvien ir daudz policistu un karavīru, pie ieejas metro un tirdzniecības centros pārbauda somas, bet cilvēki uz to reaģē mierīgi, ļaujas karavīru pārbaudēm. Mazākajos veikalos un kafejnīcās gan nekādu izmaiņu un pārbaužu nav, savukārt metro cilvēki tagad ir uzmanīgāki, un mazāk skatās savos telefonos, bet vairāk vēro apkārtni.
Joprojām slēgta ir arī Briseles starptautiskā Zāventemas lidosta. Ieraksts lidostas interneta mājas lapā liecina, ka darbinieki, eksperti un drošības speciālisti dara visu iespējamo, lai lidostu pēc iespējas ātrāk atkal atvērtu.
Pēdējās dienās lidostā ir izveidota pagaidu konstrukcija, kuru izmantot, kamēr atjauno sapostīto termināli, un to nopietni un pamatīgi izvērtē ap 800 aviācijas, drošības un militāro ekspertu. Savs slēdziens gan celtnes atbilstībai, gan arī lidostas darbības atsākšanai ir jādod arī Beļģijas valdībai.
"Mēs nesteigsimies, kamēr nebūsim pilnīgi pārliecināti un nebūs ieviesti maksimāli drošības pasākumi," pauduši lidostas pārstāvji.
Saskaņā ar vēstīm Briseles lidostas interneta mājas lapā, lidojumi varētu atsākties ne agrāk kā trešdien, 30.martā, taču avoti Beļģijas raidorganizācijai VRT neizslēdz, ka, iespējams, lidosta pilnībā darbu atjaunos tikai nākamnedēļ.
LTV korespondente Ilze Nagla no Briseles ziņoja – ja lidosta trešdien varēs atsākt darbu, tā nestrādās ar līdzšinējo kapacitāti, un pēc ekspertu vērtējuma, darbības atsākšana pilnībā prasītu mēnešus, jo ir jāpārbūvē reģistrācijas vietas, ventilācijas sistēmas.
Arī Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" reisi no starptautiskās lidostas "Rīga" uz un no Briseles ir atcelti. Lidsabiedrība mēģina piedāvāt pasažieriem alternatīvas - Briselei tuvumā esošās lidostas, piemēram, Amsterdamā, Parīzē un Diseldorfā.
Aviokompānijas "airBaltic" korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags Latvijas Radio apliecināja, ka "airBaltic" lidojumi uz Briseli nevarēs notikt līdz pat nākamajai nedēļai, 4. aprīlim.
Lidosta arī strādā, lai izveidotu pastiprinātas drošības kontroles. Pasažieriem jārēķinās, ka tās būs jau pirms ieejas lidostā, tādēļ pārbaudes prasīs ilgāku laiku un lidostā vajadzēs ierasties laikus.
Jāteic, ka Briseles lidosta ir viena no lielākajām Eiropā un gadā to izmanto ap 24 miljoniem pasažieru, no kuriem daudziem Brisele ir arī kā tranzītpunkts nokļūšanai citos kontinentos.
Turpinās sprādzienos iesaistīto meklēšana. Pirmdien, 28.martā, pierādījumu trūkuma dēļ Beļģijas policija atbrīvojusi vienīgo par dalību sprādzienos aizdomās turēto, ko mediji sazīmēja kā Feisalu Šefū, kurš sevi dēvē par neatkarīgo žurnālistu un mitinās tuvu Eiropas Savienības (ES) institūcijām.
Šefū kļuvis par aktīvistu un interešu aizstāvi bēgļiem, kas izmitinājušies apmetnē vienā no Briseles parkiem un gaida uzturēšanās atļaujas. Taču policija izvirzīja iespēju, ka tieši tur viņš vervējis nākamos džihādistus.
Kopš Šefū ir atbrīvots, meklēšanā joprojām ir policijas publicētajā lidostas videonovērošanas kameru ierakstā redzamais vīrietis gaišā jakā, melnā cepurē, kurš, tāpat kā divi pārējie teroristi pašnāvnieki, stumj ratiņus ar lielu čemodānu, kurā atradās bumba. Atšķirībā no diviem sabiedrotajiem šis cilvēks somu pameta, aizbēga, un spridzekli vēlāk detonēja policijas specvienības.
Lieldienu laikā audzis teroraktos bojā gājušo skaits, jo četru ievainoto cilvēku dzīvība dzisusi slimnīcās, līdz ar to teroraktos bojā gājuši jau 35 cilvēki, no kuriem septiņus vēl ir jāatpazīst, liecina Beļģijas krīžu centra dati.
Otrdien darbu Briselē atsākušas arī ES institūcijas, kurās ieviesta papildu drošība.
Jau ziņots, ka otrdien, 22.martā, no rīta neilgi pēc astoņiem Briseles lidostā teju vienlaicīgi nogranda divi sprādzieni, nogalinot vismaz 11 cilvēkus. Pēc aptuveni stundas vēl viens sprādziens nogranda Mālbēkas metro stacijā Briseles centrā, nogalinot vismaz 20 cilvēkus.
Atbildību par teroraktiem uzņēmies radikālais islāmistu grupējums "Daīš" jeb "Islāma valsts".