Koncerti, parādes un īpašas lekcijas skolēniem. Krimas referenduma piektā gadadiena ar vērienu tiek svinēta gan pussalā, gan arī Krievijas galvaspilsētā Maskavā. Plašu pasākumu sēriju rīkotāji simboliski nosauca par “Krimas pavasari”.
“Ieradīsies visi tā laika notikumu dalībnieki, pulcēsies iedzīvotāji, ļoti daudzi atbraukuši no Krievijas. Gaidāmas ļoti interesantas norises,” pauda “Nakts vilku” baikeris Aleksandrs Frolovs.
Kopš Krimas aneksijas rietumvalstu politiķi pussalā ir reti viesi. Taču šo robu jau atkal aizpildīja Francijas parlamenta opozīcijas deputāti Tjerī Mariani vadībā, kurš Krimā ciemojies jau vairākkārt un nesen pievienojies Marinas Lepēnas “Nacionālajai frontei”.
Tikmēr ASV kopā ar Eiropas Savienību un Kanādu gadadienas priekšvakarā izsludinājušas jaunas sankcijas pret vairāk nekā desmit Krievijas amatpersonām un uzņēmumiem.
Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni Krimai pievērsās uzrunā ANO Drošības padomē: “Krievijas nelikumīgā Krimas pussalas aneksija un tās uzvedība Austrumukrainā nepārprotami pārkāpa mūsu starptautiskās sistēmas fundamentālos principus.”
Krimas referendums 2014.gadā starptautiski tika pasludināts par neleģitīmu. Kā toreiz paziņojusi vietējā vēlēšanu komisija, pussalas pievienošanu Krievijai atbalstīja 96,6% iedzīvotāju, un, balstoties uz to, Maskava Krimu oficiāli anektēja.