Panorāma

Lietuva mīkstina Covid-19 ierobežojumus

Panorāma

Liela interese par vakcinēšanos

Pēdējā gaitā izvadīts princis Filips

Princi Filipu piemin ne tikai Lielbritānijā, bet arī citviet pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dzīvesbiedra prinča Filipa bēres ir svarīgs notikums ne tikai britiem, bet arī daudzu citu valstu iedzīvotājiem. Britu Sadraudzībā ietilpst 54 valstis, un Elizabete II joprojām ir valsts galva 16 valstīs, sākot no Austrālijas un Jaunzēlandes līdz pat Kanādai un Jamaikai.

Filipa bēru ceremonija ir ne tikai atvadas no karalienes Elizabetes II vīra, bet arī iespēja izbeigt šķelšanos britu karaliskajā ģimenē. Bēres apmeklē arī Edinburgas hercoga mazdēls princis Harijs, un daudzi pievērsīs uzmanību jebkādām pazīmēm par izlīgumu, īpaši ar viņa vecāko brāli princi Viljamu.

Paraugs mazdēliem

Šī būs pirmā reize, kad Harijs tiksies ar karalisko ģimeni, kopš viņš ar sievu Meganu pirms gada atkāpās no karaliskajiem amatiem, kopā ar dēlu Ārčiju pārvācās uz ASV, un abu nesenās intervijas Opras Vinfrijas šovā.

“Šīs nesaskaņas labāk izbeigt pēc iespējas ātrāk. Viņiem bijušas kopīgas emocijas. Viņiem šobrīd ir kopīgas skumjas vectēva nāves dēļ. Domāju, šī ir ideāla iespēja. Ļoti ceru, ka ir iespējams aizvērt plaisas,” uzskata bijušais Lielbritānijas premjerministrs Džons Meidžors.

Abiem prinčiem bijušas tuvas attiecības ar vectēvu. Atvadu vārdos gan princis Harijs, gan Viljams izcēla arī Edinburgas hercoga cilvēciskās īpašības – viņa piedzīvojumu garu un joku plēsēja slavu. Princis Viljams, kurš mantos karaļa troni pēc Elizabetes II un prinča Čārlza, Filipu nosauca par orientieri un piemēru sev.

Vanuatu dievība

“Domāju, kad princis Viljams kļūs par karali, viņa valdīšanas stilu lielā mērā būs ietekmējis Edinburgas hercogs. Viņa mazbērni pie viņa jo īpaši vērsās pēc padoma. Filipa mantojums turpinās dzīvot, it īpaši mazbērnos,” uzskata “True Royalty TV” galvenais redaktors Niks Bulens.

Princi Filipu piemin arī pašos attālākajos pasaules nostūros. Klusā okeāna Vanuatu arhipelāga salā kādā ciltī princi Filipu pat uzskatīja par dievību.

Filipa pielūgsme esot radusies pagājušā gadsimta 60. gados no leģendas par vietējā kalna dievu, kura dēls bālģīmis devies jūrā meklēt bagātu un ietekmīgu sievieti, lai apprecētu.

Kad 1974.gadā karaliskais pāris ieradās vizītē Vanuatu, šī pārliecība tika tikai nostiprināta.

Filipa kults

Nako Nikiens ir vietējā kulta ar nosaukumu “Prinča Filipa kustība” piekritējs, un bija viens no ciemata iedzīvotājiem, kuri pirms 14 gadiem viņu satika personīgi.

"Mēs ticam, ka viņš ir mūsu dieva dēls. Un satikšanās ar viņu bija vienkārši brīnišķīga. Tas ir kā ierasties garīgajā pasaulē. 2007.gadā, tas bija 19. marts, es viņu satiku Vindzoras pilī,” atceras Nako.

Vanuatu iedzīvotāji pieminēs princi Filipu, sērojot par viņa nāvi ar rituālu vaimanāšanu un ceremoniālām dejām.

“Šī kustība turpināsies vienmēr. Un, pēc manām domām, prinča Filipa gars nekad nenomirs,” uzsver Nako.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti