Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs vēsta, ka pats Putins nav inficējies, prezidents esot “pilnīgi vesels”. Putinam šonedēļ jāpiedalās vairākās sanāksmēs, bet tagad viņš tām pieslēgsies videokonferences režīmā.
Nav zināms, cik ilgi Putins ievēros pašizolāciju, bet eksperti Krievijas medijiem sacījuši, ka viņam pietikšot ar nedēļu. Tas nozīmē, ka Kremļa saimnieks nevarēs klātienē balsot nedēļas nogalē paredzētajās Krievijas Valsts domes vēlēšanās.
68 gadus vecais Putins jau martā tika vakcinēts ar “Sputņik V” vakcīnu pret Covid-19, bet Krievijas mediji vēsta, ka prezidenta veselība tiek ļoti rūpīgi sargāta.
Pandēmijas sākumā Putins maksimāli izvairījas no ārvalstu vizītēm un klātienes kontaktiem ar citiem cilvēkiem, darba sanāksmēs piedaloties galvenokārt attālināti. Vēlāk viņš atsāka klātienē apmeklēt pasākumus, bet to dalībniekiem pirms tam bija jāievēro pašizolācija.
Visām personām, kas tiekas ar Putinu, pirms tam jāievēro līdz pat nedēļu ilga karantīna, lai pārliecinātos, ka viņi nav inficēti ar Covid-19.
Šādu karantīnu pirms tikšanās ar Putinu nācās ievērot arī Tokijas olimpisko spēļu medaļniekiem, un sportisti sūkstījās, ka stingrais režīms apgrūtina viņu gatavošanos nākamajām sacensībām.
Путин рассказал, что в его окружении возникают проблемы с заболеваемостью коронавирусом. «Мне самому скоро на карантин придётся уйти», - то ли пошутил, то ли нет президент на встрече с паралимпийцами pic.twitter.com/AyeheXt1uO
— Кремлевский пул РИА (@Kremlinpool_RIA) September 13, 2021
Tiesa gan, karantīnu nav nācies ievērot ārvalstu līderiem, kas ierodas ciemos pie Putina, piemēram, Baltkrievijas vadonim Aleksandram Lukašenko.
Kremlis otrdien paziņoja, ka pirms aiziešanas pašizolācijā Putins pirmdien paguvis tikties ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, kurš bija ieradies vizītē Maskavā.
Tikšanās laikā apspriesta politiskā un militārā situācija kara izpostītajā Sīrijā. Asads pateicies Krievijai par tās sniegto atbalstu valsts atkalapvienošanā, savukārt Krievijas prezidents veltījis asu kritiku ārvalstu spēkiem, kuri Sīrijā joprojām turpina darbību bez ANO mandāta.
Sīrijas prezidenta Bašara al Asada viesošanās Maskavā netika īpaši afišēta, jo desmit gadu ilgā militārā konflikta laikā Asads no valsts izceļojis vien dažas reizes.
Krievija ar saviem gaisa spēkiem ir spēlējusi izšķirošu lomu, lai Sīrijas pilsoņu karu pavērstu Asadam labvēlīgā gultnē, palīdzot atgūt savā kontrolē lielāko daļu valsts teritorijas.
Tikšanās laikā Putins pauda pārliecību, ka pilnīgu kontroli pār valsti neizdodas atgūt ārvalstu bruņoto spēku dēļ, kuri Sīrijā darbojas bez ANO mandāta. Runa ir par Turcijas spēkiem, kuri izvietoti valsts ziemeļos un ziemeļrietumos, kā arī amerikāņu spēkiem kurdu kontrolētajā Sīrijas austrumu un ziemeļaustrumu daļā.
Asads no savas puses pateicies Krievijai par viņa vadītajai valstij piešķirto humāno palīdzību, vienlaikus par necilvēcīgām un nelikumīgām nosaucot atsevišķu rietumvalstu ieviestās sankcijas. ASV ir pastiprinājušas sankcijas pret Damasku, pieprasot Asadam pārtraukt karu un meklēt politisku risinājumu konfliktam.