Putins tilta celtniekiem norādīja, ka projektu jau plānoja īstenot cariskās Krievijas un PSRS valdības, tomēr dažādu iemeslu dēļ pussala netika savienota ar Krieviju. 18 kilometrus garā tilta būvniecību uzsāka 2016. gadā, un celtnieki Putinam solīja, ka satiksmi pa to atklās jau šajā gadā.
Kremļa saimnieks vēlāk devās uz Krimu, kur tikās ar vietējiem iedzīvotājiem un piedalījās aneksijas gadadienai veltītā pasākumā.
Vizīti par ļoti bīstamu provokāciju jau nodēvējis Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Savukārt žurnālisti un eksperti norāda, ka anektētās pussalas apciemojums novērš Krievijas iedzīvotāju uzmanību no iekšpolitiskiem jautājumiem un spodrina Putina tēlu pirms 18.martā gaidāmajām vēlēšanām.
Krimas Autonomo Republiku pēc neatzītā referenduma Krievija faktiski anektēja 2014.gadā. Putins un citas augstas Krievijas amatpersonas sākotnēji vairākkārt kategoriski noliedza Krievijas armijas klātbūtni Ukrainā pirms šī referenduma, taču vēlāk tiešraidē, atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem, Putins atzina, ka aiz Krimas pašaizsardzības vienību muguras stāvējuši Krievijas karavīri.