Klūge norādīja, ka ir pilnīgi iespējams izbeigt pandēmiju, taču ar pašu vīrusu kādu laiku vēl būs jāsadzīvo: "Valstis, kurās mēs redzam vislielāko pieaugumu, ir Lielbritānija, Īrija, Grieķija, Kipra, Francija, Vācija un Itālija. Visticamākais iemesls ir vīrusa BA.2 paveida izplatība – tas nav vīruss ar smagākām sekām, bet gan daudz vieglāk nododams citiem."
Viņš skaidroja, ka tāpat izplatību var izskaidrot ar to, ka šīs valstis krasi atceļ visus ierobežojumus –
no ļoti stingriem uz pilnīgi nekādiem.
"Runājot par prognozēm, ir ļoti grūti kaut ko teikt, jo šis vīruss mūs ir vairakkārt pārsteidzis. Taču pašlaik es esmu piesardzīgi optimistisks. Globāli pret SARS-CoV-2 vīrusu ir liela imunitāte gan slimošanas, gan vakcinācijas dēļ. Otrkārt, ziema ir beigusies un cilvēki arvien mazāk uzturēsies ļaužu pilnās, slēgtās telpās. Un, treškārt, mēs zinām, ka omikrons ir daudz maigāks pret pilnībā vakcinētiem un balstvakcīnu saņēmušiem cilvēkiem," pauda Klūge.
Viņš uzsvēra, ka ar Covid-19 mums vēl kādu laiku būs jāsadzīvo, taču tas nenozīmē, ka mēs nevaram atbrīvoties no pandēmijas.
KONTEKSTS:
Arī Latvijā no 1. aprīļa atceļ lielāko daļu Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu, saglabājot dažus izņēmumus riskantās vidēs, piemēram, veselības aprūpē, sociālās aprūpes iestādēs, ieslodzījumu vietās un citur.