Ziņu aģentūras AFP apkopotie dati liecina, ka kopš slimības izcelšanās Ķīnā tā visā pasaulē prasījusi vismaz 685 000 cilvēku dzīvības un kopējais inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 17,8 miljonus, bet vairāk nekā 10 miljoni izveseļojušies.
Eiropa
Eiropā šobrīd inficēti vairāk nekā 3 miljoni, bet miruši vairāk nekā 210 000 cilvēku.
Tieši Eiropas valstī Beļģijā ir vislielākais mirušo skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pasaulē.
Cīņa ar jauniem uzliesmojumiem notiek daudzviet Eiropā, tajā skaitā netālu esošajā Polijā, kā arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.
Amerika
Savukārt Latīņamerika ir otrs vissmagāk skartais reģions pēc Eiropas.
2.augustā apkopotā statistika liecina, ka Latīņamerikas un Karību jūras reģionā mirušo skaits pārsniedzis 200 000. Teju trīs ceturtdaļas no tiem miruši Brazīlijā un Meksikā.
Savukārt Amerikas Savienotās Valstis vīruss skāris vissmagāk. Tur miruši teju 155 000 cilvēku, bet inficēti vairāk nekā 4,6 miljoni.
Āfrika
Āfrikā vīrusa epicentrs ir Dienvidāfrikas Republika.
Svētdien, 2.augustā, šīs valsts Veselības ministrija paziņojusi, ka inficēto cilvēku skaits tur pārsniedzis pusmiljonu. Šajā valstī konstatēta vairāk nekā puse no kontinenta kopējā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaita.
Āzija un Okeānija
Tikmēr Austrālijas otrajā lielākajā pilsētā Melburnā no svētdienas uz turpmākajām sešām nedēļām noteikta nakts komandantstunda un ieviesti vairāki stingri ierobežojumi, lai iegrožotu tālāku vīrusa izplatību. Neraugoties uz jūlija sākumā ieviesto karantīnu, Melburnā joprojām ik dienas tiek atklāti simtiem jaunu inficēšanās gadījumu.
Arī Āzijā cīņa ar jauniem uzliesmojumiem norisinās daudzviet, piemēram, Japānā un arī Vjetnamā, kuru vīruss iepriekš bija saudzējis.
Savukārt Indijā jau vairākas dienas pēc kārtas inficējušos cilvēku skaits pārsniedzis 50 000.
PVO brīdina par ilgu pandēmijas gaitu
Starptautiska mēroga ārkārtējo situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā Pasaules Veselības organizācija (PVO) izsludināja janvārī. Tagad, kad pagājis pusgads, PVO rīkoja ārkārtējo situāciju komitejas apspriedi. Pēc tās tika paziņots, ka
globālais Covid-19 riska līmenis joprojām ir ļoti augsts.
PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss norādījis, ka pandēmijas sekas būs jūtamas ilgi.
Komiteja mudinājusi organizāciju palīdzēt valstīm gatavoties apstiprinātu medikamentu un vakcīnu ieviešanai, ieteikusi paātrināt pētījumus par „atlikušajiem kritiski svarīgajiem nezināmajiem” attiecībā uz jauno vīrusu. Tā arī vērsusies pie pasaules valstīm, aicinot tās pandēmijas apstākļos solidarizēties, un mudinājusi cīnīties pret maldinošu informāciju par Covid-19.