Pašreiz nav ziņu par upuriem vai būtiskiem postījumiem protestu laikā. Tomēr šī ir pirmā reize kopš Irākas kara laika, kad liela protestētāju grupa ir spējusi ielauzties cieši apsargātajā Bagdādes Zaļajā zonā, kur atrodas valsts iestādes un vēstniecības.
Vairāki simti, ja ne tūkstoši protestētāju sestdienas vakarā ir ielauzušies Irākas parlamenta ēkā. Tā atrodas īpaši nožogotā teritorijā, kas ir pazīstama kā Zaļā zona. Tur ir izvietots ne tikai parlaments, bet arī vairākas citas valsts iestādes un ārzemju vēstniecības. Protestētāji vakarā un naktī staigāja pa dažādām parlamenta telpām, sēdēja deputātu krēslos un aktīvi filmēja un fotografēja visu notiekošo. Tāpat viņi skandēja, ka gļēvulīgie parlamentārieši esot bailēs no viņiem aizbēguši.
Parlamenta ēka tik tiešām pārsvarā ir bijusi tukša. Deputāti bija jau devušies mājās pēc kārtējā neveiksmīgā mēģinājuma atbalstīt valdības piedāvātās reformas. Visi mēģinājumi veikt izmaiņas pašreizējās valdības sastāvā ar mērķi izveidot profesionālu tehnokrātu kabinetu līdz šim nav vainagojušies ar panākumiem, jo premjers nespēj nodrošināt, lai parlamenta sēdē tam būtu nepieciešamais kvorums.
Tādēļ vakarā Irākas parlamentā ir bijuši vien pāris deputātu no kurdu minoritāti pārstāvošās partijas, kuri esot ieslēgušies savos kabinetos.
Deputāti plašsaziņas līdzekļiem esot norādījuši, ka protestētāji viņus ir apsaukājuši un sabojājuši viņu automašīnas.
Lai izdzenātu protestētājus policija ir izmantojusi asaru gāzi un ūdensmetējus. Tomēr par liela apmēra vardarbību vai citiem nozīmīgiem postījumiem ziņu pašreiz ziņu nav. Arī svētdienas rītā, teritorijā ap parlamentu, joprojām atradās vairāki simti cilvēku, kuri tur ir pavadījuši nakti.
Irākas premjers Haiders al-Abadi ir aicinājis demonstrantus atgriezties viņu protesta akcijai atvēlētajā teritorijā un atturēties no parlamenta vai vēstniecību demolēšanas.
Uz ielaušanos Zaļajā zonā un parlamenta ēkā protestētājus mudināja radikālā kleriķa Muktadas al-Sadra uzruna. Tajā viņš vēstīja par nepieciešamību cīnīties ar varas aprindās plaukstošo korupciju un veicināt sen aizkavētās reformas un pārmaiņas.
Novērotāji saka, ka al-Sadrs sevi pasniedz kā iedzīvotāju balsi, tomēr viņa metodes daudziem liekas apšaubāmas.
Garīdznieks ir brīdinājis, ka viņaprāt korumpētiem ministriem būtu steidzami jāpamet darbs valdībā, vai arī protestu dēļ viss ministru kabinets būšot spiests atkāpties.
Valdības vadītājs ir solījis nomainīt minētos ministrus, tomēr ietekmīgie politiskie spēki parlamentā pašreiz viņam liedz to darīt.