Ukrainas separātistu pārstāvji savukārt paziņojuši, ka ir gatavi nodrošināt komisijas pārstāvjiem brīvu pieeju katastrofas vietai un garantēt izmeklētāju un starptautisko ekspertu drošību.
Arī Malaizijas varas iestādes nosūtījušas uz Ukrainu speciālistu grupu, lai izmeklētu lidmašīnas katastrofas iemeslus.
Izmeklēšanā piedalīsies arī ASV, kuras prezidents Baraks Obama piedāvājis jebkādu palīdzību, lai noskaidrotu, kas notika un kāpēc. Viņš arī uzsvēra nepieciešamību novērst lidmašīnas atlūzu pārvietošanu, jo visiem pierādījumiem no katastrofas vietas ir jāpaliek Ukrainas teritorijā, kamēr visus traģēdijas aspektus nebūs izpētījuši starptautiskie izmeklētāji.
ASV eksperti paziņojuši, ka lidmašīnu notriekusi raķete zeme-gaiss, tomēr pagaidām nav iespējams noteikt, kas un no kurienes raķeti ir palaidis.
Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka par Malaizijas lidmašīnas katastrofu virs Donbasa, kurā gājuši bojā 298 cilvēki, atbildīga Ukraina, vēsta raidsabiedrība BBC.
„Neapšaubāmi, valsts, virs kuras teritorijas tas noticis, ir atbildīga par šo briesmīgo traģēdiju,” sacījis Putins.
Putins atzīmējis, ka „šī traģēdija nebūtu notikusi, ka šajā zemē būtu miers, nebūtu atjaunota karadarbība Ukrainas dienvidaustrumos”.
Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka saskaņā ar tās rīcībā esošo informāciju Doņeckas apgabalā atradās ukraiņu armijas divīzijas ar 27 raķešu palaišanas iekārtām „BUK M1”, kas spēj notriekt mērķus dažādos augstumos.
Ukrainas Drošības dienests arī paziņojis, ka ceturtdien pārtvēris trīs prokrieviski noskaņoto kaujinieku telefonsarunas. Tajā viņi apspriež lidmašīnas notriekšanu.
Saskaņā ar ierakstu ap pulksten 16:30 viens no kaujinieku komandieriem ziņo savam kuratoram, ka kaujiniekiem tikko izdevies notriekt lidmašīnu. Nedaudz vēlāk pārtverta cita saruna starp kaujiniekiem ar iesaukām Grieķis un Majors, tajā paziņots, ka lidmašīnu notriekuši kazaki no Černuhinas blokposteņa, ziņoja Ukrainas Drošības dienests.
Sarunā noskaidrots, ka notriektais lidaparāts patiesībā izrādījies civilā lidmašīna, kas izjukusi gaisā. Visbeidzot trešajā sarunā anonīms kaujinieks ziņo par notikušo un informē, ka lidmašīna izrādījusies pasažieru. Vienlaikus eksperti brīdina piesardzīgi uztvert šo informāciju, jo ierakstu autentiskums vēl jāapstiprina.
LTV korespondente Ukrainā Judīte Čunka par situāciju Ukrainā MH17 katastrofas:
Neilgi pēc “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnas notriekšanas ANO paziņoja par Drošības padomes sēdes sasaukšanu. Sēdē piedalīsies 15 dalībvalstu pārstāvji un tajā apspriedīs situāciju Ukrainā un MH17 reisa traģēdiju.
Komentējot lidmašīnas notriekšanu, ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns paziņoja, ka seko Starptautiskās civilās aviācijas ziņojumiem.
„Ir nepieciešama pilnīga un atklāta notikušās traģēdijas starptautiska izmeklēšana. Bet šobrīd es izsaku visdziļāko līdzjūtību bojā gājušajiem un viņu tuviniekiem,” pauda Kimūns.
Neilgi pirms informācijas par pasažieru lidmašīnas notriekšanu separātistu kaujinieki sociālajos tīklos gan lielījās ar ukraiņu armijas kravas lidmašīnas notriekšanu, taču drīz vien šie ieraksti bija dzēsti. Savukārt Krievijas masu mediji pēc katastrofas aktīvi ziņojuši par it kā aculiecinieku redzēto ukraiņu militāro lidmašīnu, kas varēja notriekt MH17, un pat pieļāva, ka šīs katastrofas mērķis bijusi Putina lidmašīna.