Somālijas bads laupījis jau 260 000 dzīvību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 6 mēnešiem.

Gandrīz 260 000 cilvēku gājuši bojā bada laikā, kas skāra Somāliju laika posmā no 2010 – 2012. gadam. Puse no mirušajiem ir bērni, kas jaunāki par pieciem gadiem, balstoties uz Apvienoto Nāciju Pārtikas aģentūras un ASV sagatavotajiem datiem, ziņo BBC.

Mirušo skaits ir lielāks kā 1992. gada bada laikā, kad bojā gāja 220 000 cilvēku. Esošā krīze ir radusies no lielā sausuma, ko pasliktināja konflikts starp konkurējošām grupām, kuras cīnās par varu.

ANO ziņoja, ka bads 2011. gada jūlijā piemeklēja vairākus Somālijas reģionus, kā Dienvidbakolu un Šabelu, kurus kontrolē islāmistu kaujinieku grupa „Al-Qaeda”. Kaujinieku grupas pārstāvji gan noliedza, ka šajos reģionos bijis bads, un rietumu palīdzības aģentūrām tika aizliegts darboties viņu pārvaldītajos rajonos.

Tiek ziņots, ka bads sasniedzis arī Somālijas galvaspilsētu Mogadišu. Pētījumi liecina, ka situācija ar badu ir sliktākā pēdējo 25 gadu laikā. Tāpat aptuveni 4,6% no kopējā iedzīvotāju skaita, kā arī 10% bērnu vecumā līdz 5 gadiem, ir miruši bada nāvē Somālijas dienvidu un centrālajos rajonos.

Somālijas varasiestādēm jau iepriekš bija pārmests, ka 2010. gadā netika ņemti vērā izskanējušie brīdinājumi par lielo sausumu.

Somālijas pilsoņu karš ilgst jau vairāk nekā 20 gadus un tajā varu cenšas iegūt politiķi un islāmistu kaujinieki. Šāda cīņa par kontroli neļauj valstij attīstīties. Pagājušā gada septembrī pie varas nāca ANO atbalstītā valdība, kas pēc astoņu gadu pārejas noteikumiem, deva stabilitāti dažās jomās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti