Panorāma

Skandaloza slava netraucē politiskajai karjerai

Panorāma

Iedzīvotāji sūdzas par aģitācijas pārkāpumiem

Londonieši: mēs neesam iebaidīti

SPECIĀLI no Londonas: Terora akta lieciniekiem baiļu nav, taču dusmas gan

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 5 mēnešiem.

Pusnaktī uz svētdienu, 4.jūniju, notikušajam terora aktam Londonā bija daudz liecinieku - viņi atminas kņadu, kas sākās pēc uzbrukumiem. Savukārt citi meklē iespējas, kā šādus gadījumus vairs nepieļaut.

Notikušajam bija daudz aculiecinieku.

"Biju uz tilta kopā ar draugiem. Mēs devāmies mājās, bet policija bija nobloķējusi ceļu, un kādu brīdi palikām tur," atminas londoniete Klēra. "Tad policisti sāka skraidīt un kliegt, un lika mums doties tālāk, acīmredzot baidoties par mūsu dzīvību. Mēs sākās skriet pa centrālo ielu uz bruņoto policistu pusi, viņiem bija automātiskie ieroči. Tad mums atļāva doties mājās. Tās bija ļoti bailīgas 20 minūtes, kad redzi policiju skrienot un kliedzot, tad tiešām sāc baidīties par savu dzīvību. Tur bija ārkārtīgi lieli policijas spēki, viņi bija bruņoti, tādēl mēs jutāmies droši, taču jūtu līdzi tiem, kuri bija ieslodzīti notikumu epicentrā," norāda Klēra.

Līdzīgi novērojumi ir arī tūristam no Beļģijas Valteram Divikam. “Es vakar gāju pāri Milleniuma tiltam un redzēju mirgojošas policijas gaismas un ātro palīdzību. Dzirdēju, ka cilvēki saka - tur tālāk nevar iet, tur neejiet! Bet es neklausīju, un iznācu šeit, uz šīs ielas, un šeit tiešām izskatījās bailīgi, cilvēki skrēja prom no tilta, policisti bija ļoti nervozi, sauca, lai skrienam prom. Es devos uz savu viesnīcu, kas ir tepat 100 metru attālumā, lai nomierinātos,” pauž Diviks.

Vietējie iedzīvotāji saka, ka nobijušies nav, taču cilvēku uz ielām svētdien esot krietni mazāk nekā parasti.

“Esmu dusmīga, ļoti dusmīga šodien. Šī ir mana pilsēta, mans rajons, kur dzīvoju. Valdībai vajadzētu padomāt par kariem Tuvajos Austrumos, vai mums tur vajadzētu iesaistīties, jo šīs ir tam visam sekas,” saka Londonas iedzīvotāja Rosa Marija.

Jau pesimistiskāks ir pensionārs Džordžs. “Ar to jau nekas nebeidzās. To dara “Daīš”, un tie ir ārzemnieki. Tie nav angļi, kas to dara. Viņi grib nogalināt cilvēkus. Es negribu nogalināt, taču gribu, lai valstī tiktu atjaunots nāvessods pakarot. Jo slepkavu ieliek cietumā, tur viņš atsēž savu laiku, bet iznāk laukā un slekavo atkal,” saka Džordžs.

Savukārt pavisam citas sajūtas ir Austrālijas televīzijas C44 žurnālistam. “Mēs, pakistānieši, arī esam upuri. 55 tūkstoši cilvēku nogalināti, 6000 sindu tautības cilvēki nogalināti, un tas viss izmaksājis miljardus dolāru, tādēļ mēs, pakistānieši, musulmaņi, arī esam tā saucamā kara upuri, un tas nav mūsu karš!” stāsta žurnālists.

Rajons apkārt Londonas tiltam ir slēgts, slēgtajā zonā netiek ielaisti pat iedzīvotāji, un nav zināms, kad izmeklēšana beigsies un cilvēki varēs doties mājās, pie tam nožogotais rajons nepārtraukti mainās.

Vēstīts, ka Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas centrā sestdienas, 3.jūnija, vakarā uzbrucēji ar mikroautobusu ietriecās cilvēkos un vēlāk septiņus sadūra. Visus trīs uzbrucējus policija nošāva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti