Tramps izpelnījies kritiku no robežas šķērsotgribētājiem starp ASV pilsētu Sandjego un Meksikas pilsētu Tihuanu. Šis robežpunkts ir viens no noslogotākajiem, īpaši ceturtdien, kad daudzi devās uz Pateicības dienas svētkiem Savienotajās Valstīs.
Šādi Tramps reaģējis uz apmēram 1000 cilvēku lielas imigrantu grupas no Centrālamerikas ASV robežas sasniegšanu. Lai arī daudzi no bēgļiem apgalvo, ka uz ASV bēg, jo pret viņiem notiek vajāšana, kā arī nabadzības un vardarbības spiesti, tomēr daļa no imigrantiem Savienotajās Valstis cenšas iekļūt arī nelegāli.
ASV ir uz robežas ar Meksiku pastiprinājusi kontroli, tur izvietojot arī teju 6000 karavīru. Baltā nama saimnieks ir arī draudējis, ka ir gatavs iet vēl tālāk un pastiprināt pasākumus uz robežas.
Žurnālistiem Palmbīčā ASV prezidents uzsvēra, ka robeža ar Meksiku varētu arī tikt slēgta uz nenoteiktu laiku, ja tiks konstatēts, ka Mehiko ir zaudējusi kontroli vai tas novedis pie haosa un drošības apdraudējumiem ASV. Tajā pašā laikā Tramps piebilda, ka robežas slēgšana skars arī tirdzniecību.
Līdz ar to ceturtdien tika sperti soļi ceļā uz robežas labāku pārvaldību. ASV uz aptuveni 40 minūtēm apturēja kustību robežpunktā starp Sandjego un Tihuanu.
Tiek norādīts, ka tās bijušas mācības, kuru laikā bruņoti policisti pilnā kaujas ekipējumā bija izvietoti robežpunktā. Vienlaikus notika arī speciālās policijas vienības gatavības pārbaude gadījumā, ja pie robežas sanākušo cilvēku pūlis novestu līdz vardarbībai un izceltos sadursmes. Šo mācību laikā bija iesaistīts arī helikopters un dūmu granātas. Līdzīgas mācības notika arī uz cita robežpunkta.
Taču ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss norādījis, ka atbildīgās varasiestādes par robežas aizsardzību nav lūgušas šāda veida atbalstu, uzsverot, ka karavīri nav bruņoti.
Tikmēr ASV vietējie mediji ziņoja par noskaņojumu vienā no nometnēm, kura ir netālu no robežas. Tur izvaicātie imigranti pauda kritiku par Trampa lēmumu un uzsvēra, ka „meklē darbu, nevis karu”, mudinot turēt robežas atvērtas.
Kā norādījušas Tihuanas pilsētas varasiestādes, tad tās netālu no robežpunkta mēģina arī piedāvāt darbu migrantiem no Centrālamerikas valstīm, kamēr Meksika cilvēkiem piešķirot arī pagaidu uzturēšanās atļaujas.
Vietējie, lai arī novērtē iespējas, kuras pavērušas imigranti, tomēr vienlaikus pauduši satraukumu par noziedzības un vardarbības palielināšanās riskiem. Tiek norādīts, ka bēgļi galvenokārt nāk no trīs Centrālamerikas valstīm - Hondurasas, Gvatemalas un Salvadoras, kurās bandas ar savu vardarbību veicinājušas, ka šajās valstīs ir viens no augstākajiem mirstības rādītājiem pasaulē.