Turcija, Krievija un Irāna sola panākt Sīrijā ilgstošu pamieru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Turcijas, Krievijas un Irānas līderi Redžeps Tajips Erdogans, Vladimirs Putins un Hasans Ruhani solījuši panākt Sīrijā ilgstošu pamieru. Tikšanās laikā Turcijā viņi arī aicināja nodrošināt Sīrijas civiliedzīvotāju tiesības.

 “Mani laimīgu padara doma, ka trīs valstis vienojās palīdzēt un glābt apspiestos Sīrijas iedzīvotājus. Visas trīs zemes vēlas paplašināt palīdzības sniegšanu. Darīsim to, lai varētu palīdzēt vairāk vienkāršajiem iedzīvotājiem un tiem, kuriem nepieciešama ārstēšana,” pauda Hasans Ruhani.

“Irānas Islāma Republikas viedoklis ir, ka konfliktam nav militāra risinājuma un mums jāpalīdz izbeigt cīņas Sīrijā,” piebilda Ruhani.  

Kopīgā paziņojumā līderi norādīja, ka trīs valstis sadarbosies, lai panāktu politisku risinājumu Sīrijas konfliktam tā dēvētā Astanas miera procesa ietvaros.

Savukārt Turcijas prezidents uzsvēra, ka samits un Astanas sarunas nav alternatīva Apvienoto Nāciju Organizācijas atbalstītajām miera sarunām Ženēvā. Vienlaikus Erdogans solīja turpināt militāro operāciju pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas ziemeļdaļā.

Tikmēr ASV prezidenta administrācija izplatījusi paziņojumu, uzsverot, ka ASV militārpersonas paliks Sīrijā līdz pilnīgai džihādistu grupējuma “Daīš” jeb “Islāma valsts” sakāvei.

Lai gan dienu iepriekš prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka vēlas izvest karaspēku jau tuvākajā laikā, Baltā nama pozīcijas maiņa varētu būt saistīta ar trešdien, 4.aprīlī, Turcijā notikušo samitu. Patlaban Sīrijā atrodas vairāk nekā 2000 ASV militārpersonu.   

KONTEKSTS:

Sīrijas pilsoņkarš ilgst jau septiņus gadus - kopš 2011.gada marta. Septiņos gados bojāgājušo skaits ir pārsniedzis 350 000 cilvēku, to vidū ir aptuveni 100 000 civiliedzīvotāju.

Karš sākās ar miermīlīgiem iedzīvotāju protestiem, kuros tika pieprasītas plašākas tiesības un aicināts atbrīvot politieslodzītos, kuri pēdējos 40 gadus tikuši pakļauti dažādām represijām no valdošās Asadu ģimenes puses. Damaska demonstrācijas centās apspiest, taču neveiksmīgi, veicinot pretošanās kustību izveidošanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti