Kaut arī pagājuši jau trīs gadi, kopš Maskava anektējusi Krimu, spriedze starp Ukrainu un promaskaviskajiem separātistiem valsts austrumu daļā ir nemainīgi augsta, bet pamiers, kas panākts 2015.gadā, regulāri tiek pārkāpts.
Pēc Ukrainas lēmuma otrdien, 25.aprīlī, pārtraukt elektroapgādi separātistu kontrolētajām teritorijām Luhanskas apgabala daļām separātistu līderi paziņojuši, ka šis Kijevas solis pilnībā pārraus attiecības starp abām pusēm, tikai vēl vairāk tuvinot šo apgabalu Krievijai.
Kijeva jau ilgstoši sūdzējusies, ka Luhanskas separātisti nav norēķinājušies par elektroenerģiju un palikuši parādā valsts kompānijai 2,6 miljardus grivnu (aptuveni 90 miljonus eiro).
Par elektroapgādes pārtraukšanu Luhanskas apgabalam sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja "Ukrenergo" vadītājs Vsevolods Kovaļčuks, norādot, ka “pagājušajā naktī tās ir pilnībā apturētas”.
Luhanskas Tautas republikas ārkārtas situāciju ministrs Sergejs Ivanuškins paziņoja, ka elektroapgādes pārtraukums apgabala lielākajās pilsētās ildzis mazāk par 40 minūtēm, līdz "mēs pārslēdzāmies uz mūsu pašu resursiem".
Separātiskās republikas vadītājs Vladislavs Deinego vēlāk pavēstīja Krievijas ziņu aģentūrai "Interfax", ka Krievija nekavējoties ir palīdzējusi, nosūtot elektroenerģiju pa esošajām elektrolīnijām.
Vēl pirms mēneša Ukraina apturēja jebkādu transporta kravu plūsmu ar prokrieviskajiem apgabaliem. Krievijas prezidents Vladimirs Putins par šo soli kritizēja Ukrainu, sakot, ka tā dara visu, lai grautu savas valsts teritorijas vienotību.
Konflikts Ukrainas austrumos prasījis jau vairāk nekā 10 000 cilvēku dzīvības, kā arī tas pasliktinājis Maskavas attiecības ar Rietumiem.