Ideja, ka karavīriem frontē noderētu šāda lauka plītiņa, radās Kārlim Cerbulim no Sējas. Krāsniņai ir dubultā siena, tiek sadedzinātas dūmgāzes un liesma ir tīra.
Krāsniņas "Brīvības liesma" idejas autors Cerbulis stastīja: "Gaiss nāk no apakšas, lai labi sadegtu, un gaiss nāk sakarsis gar malām, un pienāk tur, kur veidojas dūmgāzes. To sauc par dubulto degšanu, tas ir tas princips."
Šādas tūrisma plītiņas maksā simt eiro un vairāk. Kārlis internetā noskatījās, kā tās izgatavot pašiem, un kopā ar apkaimes vīriem no nerūsējošā tērauda darina "Brīvības liesmas". Paralēli viņi mēģina saprast, kā tās ražot arī rūpnieciski.
Cerbulis pauda: "Viņa ir smagāka, mums ir plānāks metāls. Bet to var ātrāk saražot. Ja būs pieprasījums simtos un tūkstošos, tad ir šis ceļš jāiet."
Pirmās krāsniņas jau ir frontē, nedēļas nogalē vēl 50 dažāda izmēra plītiņas tiks vestas uz Ukrainu.
Cerbulis pauda: "Ar Juri Jurašu runājāmies aizvakar, viņš saka – labi, sūti vairāk! "Karpatiskij sič" dos!"
Lai krāsniņu iekurinātu, vajag sausus skalus vai žagarus. Tā varētu būt liela problēma mitrajos ierakumos. Bet plītiņām der arī ierakumu sveces. Izmaksu ziņā tās ir krietni lētākas.
Cerbulis stāstīja: "Ap divi eiro, ja runājam, ka tirgū ap 80–100 eiro, materiālos šim ap 6 eiro, mazajam ap 3 eiro."
Tāpat šīs plītiņas der civiliedzīvotājiem, kuru mājas ir sagrautas. Daudzi sildās un ēdienu gatavo uz ugunskuriem. Ar plītiņu aptuveni deviņu minūšu laikā ūdens katlā sāk vārīties un ir iespējams pagatavot gan tēju, gan zupu.
Cerbulis sacīja: "Šis ir Latvijas neatkarības cīņas turpinājums. Ukraiņi cīnās par mums. Mēs esam viens. Mēs nedrīkstam zaudēt!"
Ja frontē būs pieprasījums, Cerbulis cer uz uzņēmumu atsaucību, varbūt plītiņas var ražot par pašizmaksu.