Ukrainas tiesībsardze pieprasa Kremlim piekļuvi Krievijā politieslodzītajiem ukraiņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 4 mēnešiem.

Ukrainas Augstākās Radas pilnvarotā pārstāve cilvēktiesību jautājumos Ludmila Deņisova pieprasījusi Krievijas varasiestādēm “atbloķēt” piekļuvi pie Krievijā politieslodzītajiem ukraiņiem, vēsta Ukrainas aģentūra “Unian”.

Deņisova pastāstījusi, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins sniedzis viņai kā cilvēktiesību pilnvarotajai pārstāvei garantijas neierobežotai piekļuvei pie visiem Ukrainas pilsoņiem – politieslodzītajiem Krievijā un Krievijas anektētajā Krimā.    

Vienošanās par to panākta 9.jūnija Ukrainas prezidenta Petro Porošenko un Putina telefonsarunas laikā, un tas vēlreiz apliecināts 21.jūnijā, stāstījusi Deņisova.  

“Jau divas nedēļas es gaidu, kad Krievijas varasiestāžu izpildorgāni realizēs man dotās garantijas. Līdz šim brīdim es neesmu redzējusi nevienu no aizturētajiem  ukraiņiem, pie kuriem man tika garantēta neierobežota pieeja,” uzsvērusi Deņisova.

Viņa arī norādījusi - lai gan Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs publiski klāstījis, ka garantiju realizēšana būs atkarīga no abu valstu tiesībsargiem, Deņisovas kolēģei Krievijā Tatjanai Moskaļkovai nav pilnvaru, lai lemtu par piekļuvi politieslodzītajiem.

“Viņa [Moskaļkova] prasa saskaņojumu man nezināmajos varas orgānos un to nesaņem,” paziņojusi Deņisova.

Tāpēc Ukrainas pārstāve arī pieprasījusi Maskavai sniegt viņai  šo lēmēju kontaktinformāciju.

KONTEKSTS:

Putins un Porošenko 9.jūnijā vienojās, ka abu valstu tiesībsargi tuvākajā laikā kopā apmeklēs  Ukrainas un Krievijas pilsoņus, kuri ir aizturēti otrā valstī. Ukrainas pārstāve pirmkārt vēlējās tikties ar Krievijā notiesāto ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu, bet viņas vizīte netika saskaņota, viņai arī liedza sazināties ar Sencovu videokonferences režīmā, ziņo “Unian”.  

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par "teroraktu plānošanu", un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis. Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirti viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi. Sencova atbrīvošanu pieprasa arī starptautiskā sabiedrība.

Ukrainas varas iestādes sola darīt visu iespējamo, lai panāktu visu – vairāk nekā 60 – ukraiņu politieslodzīto atbrīvošanu, cerot tos apmainīt pret Ukrainā aizturētajiem un terorismā apsūdzētajiem Krievijas pilsoņiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti