Divi no ievainotajiem ir kritiskā stāvoklī, paziņoja Parīzes policijas departaments. Uzbrukums noticis laikā, kad Francijas galvaspilsētā tiek tiesāti to teroristu, kuri 2015. gadā sarīkoja uzbrukumu "Charlie Hebdo" redakcijai, iespējamie līdzzinātāji.
Abi uzbrucēji ir aizturēti, un izmeklēšanu pārņēmusi Francijas pretterorisma policija. Abi sadurtie ir televīzijas producentu kompānijas darbinieki, kas bija izgājuši uz ielas uzsmēķēt. Kā stāsta viens no aculieciniekiem – uzbrucējs ar lielu nazi (mačeti) vajājis vienu no cietušajiem pa ielu.
Uzbrukuma iemesli nav zināmi, tomēr policija to ir kvalificējusi kā terorisma aktu. Ir zināms, ka aizdomās turamais vīrietis tika aizturēts netālu no Bastīlijas laukuma. Viņa apģērbs ir bijis apklāts ar asinīm. Vairāki plašsaziņas līdzekļi vēsta arī par vēl vienu aizturēto personu.
Tiek vēstīts, ka tuvumā atrasts arī kāds aizdomīgs sainis. Tādēļ vairākiem tūkstošiem bērnu no tuvējām skolām tika likts palikt skolas teritorijā, lai policija varētu pārliecināties par to, vai apkaime ir droša.
Traģiskie notikumi satīriskā žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā norisinājās pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Brāļi Šerifs un Saīds Kuaši 2015. gada 7. janvārī ielauzās žurnāla redakcijā un nogalināja 12 darbiniekus. Brāļi bija neapmierināti ar to, ka šis žurnāls ir publicējis musulmaņu pravieša Muhameda karikatūras.
Divas dienas vēlāk brāļu paziņa Amedijs Kulibali Parīzes nomalē sagrāba ķīlniekus košera pārtikas veikalā un nogalināja četrus no viņiem. Dienu iepriekš viņš jau bija noslepkavojis ceļu policisti.
Apšaudēs toreiz tika nogalināti arī visi trīs teroristi. Tomēr Francijas terorisma lietu prokurors Žans Fransuā Rikārs noraida kritiku, ka tagad tiesas priekšā esot stājušies tikai maznozīmīgie palīgi. Intervijā radiostacijai „France Info” prokurors sacīja, ka apsūdzēto vidū ir cilvēki, kuri nodrošināja teroristiem finansējumu, ieročus un pajumti, kas ir būtisks atbalsts.
Trīs no 14 aizdomās turētajiem tiek tiesāti neklātienē, jo pēc nozieguma pastrādāšanas viņi aizmukuši uz nemiernieku kontrolētajām teritorijām Sīrijā un Irākā. Tiek ziņots, ka divi no viņiem, visticamāk, ir gājuši bojā. Savukārt bijusī Kulibali dzīvesbiedre joprojām bēguļo.