Tāpat viņš Šrēderu apsūdzēja slepkavu aizstāvēšanā un naudas pieņemšanā no Putina, kā arī nosauca Šrēderu par Putina "izsūtāmo zēnu".
Kā tagad norādījis Šrēders, Krievijai ir jāizskaidro uzbrukums Navaļnijam ar indes pielietošanu, taču tas nedod opozicionāram tiesības izteikt nepamatotas apsūdzības. Ekskanclers paziņoja, ka sūdz tiesā "Bild" par apsūdzību izplatīšanu, neprasot viņa paša komentārus. Šrēders septembra beigās savā podkāstā nosodīja aicinājumu apturēt gāzes vada "Nord Stream 2" projektu saistībā ar Navaļnija saindēšanu, paziņojot, ka starp šīm abām lietām nav saistības.
Savukārt Bundestāga Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Norberts Retgens ceturtdien intervijā "Bild" apsūdzēja Šrēderu vēlmē "nogludināt" situāciju ar Navaļniju. Pēc Retgena teiktā, Šrēders, kurš saņem naudu par strādāšanu Krievijas naftas un gāzes biznesa labā, Navaļnija gadījumā ir līdzdalībnieks "atbildības slēpšanā". Retgens norādīja, ka Navaļniju centās nogalināt ar kaujas vielu, bet daudziem vāciešiem ir kauns par Šrēdera uzvedību.
2. septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.
Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss trešdien sacīja, ka sankciju noteikšana Krievijai būs neizbēgama, ja Maskava šajā lietā neviesīs skaidrību.
"Šī nav divpusēja Vācijas un Krievijas problēma, tā ir starptautiska problēma, jo nerva aģenta izmantošana skar starptautisko sabiedrību. Tagad tiks apspriesti tālākie soļi ar mūsu partneriem gan Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā, gan Eiropas Savienībā. Ir diezgan skaidrs, ka jebkādu ķīmisko ieroču izmantošana ir pilnīgi nepieņemama un uz to nevar nereaģēt," sacīja Māss.
Spiediens pret Krieviju tiešām aizvien aug. Vācija, Francija un Lielbritānija tagad tieši apsūdzējušas Maskavu tās "iesaistē un atbildībā" Navaļnija saindēšanā. Valstis solījušas, ka centīsies panākt Eiropas Savienības sankciju noteikšanu šajā lietā. Eiropas valstis vairākkārt mudinājušas Maskavu viest lielāku skaidrību par saindēšanu, kas notika Krievijas teritorijā, tomēr Krievija līdz šim neesot sniegusi nekādus ticamus skaidrojumus.