Tas ir solis pretim lielās koalīcijas atjaunošanai un izeja no politiskās krīzes, kas izcēlās, izjūkot tā dēvētās Jamaikas koalīcijas sarunām.
Sarunas ar konservatīvajiem paredzēts sākt nākamnedēļ, bet par veiksmīgu iznākumu pagaidām prognožu nav. Sociāldemokrāti patur atvērtu prātu arī iespējai, ka varētu tikt atbalstīta Merkeles mazākuma valdība vai neveiksmes gadījumā sarīkotas jaunas vēlēšanas.
Sociāldemokrātu vidū aizvien valda domstarpības par to, vai atbalstīt Merkeli vai pāriet opozīcijā. Sociāldemokrāti pēc sakāves vēlēšanās bija lēmuši strādāt opozīcijā, bet savu nostāju mainīja, kad izgāzās koalīcijas sarunas starp konservatīvajiem, liberālajiem demokrātiem un zaļajiem.
Jau vēstīts, ka Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers organizēja tikšanos starp Šulcu, Merkeli un Horstu Zēhoferu, kas vada Merkeles kristīgo demokrātu Bavārijas meitaspartju, lai pārliecinātos par visu politisko pušu gatavību iesaistīties koalīcijas sarunās.
Jau uzreiz pēc vēlēšanām bija skaidrs, ka šoreiz Vācijas valdības sarunas būs smagākas kā agrāk. Bundestāga vēlēšanās kancleres Merkeles konservatīvie uzvarēja ar 33% balsu, taču tas bija politiskā spēka sliktākais rezultāts pēdējās desmitgadēs. Līdzšinējie tā dēvētās lielās koalīcijas partneri - sociāldemokrāti - vēlēšanās palika otrajā vietā un paziņoja par aiziešanu opozīcijā.
Bet partija ''Brīvie demokrāti'' 20. novembri paziņoja par izstāšanos no Vācijas koalīcijas sarunām.