Viņš uzsvēra, ka vārda brīvība, kas ir viena no galvenajām Francijas vērtībām, ietiecas senā pagātnē – 16.-17.gadsimtā, kad atrodamas pirmās karikatūras.
„Tā ir sena tradīcija. Francijā mēs uzskatām, ka mums ir tiesības izmantot humoru visos tematos. Attiecībā uz aizvainojumiem pret privātpersonām – tas ir tiesas ziņā. Problēmas, kas saistītas ar aizvainojumiem, mēs risinām tiesiskā ceļā, nevis ar kalašņikoviem. (..) Mēs uzskatām, ka ir iespējams smieties par visu likuma ietvaros,” sacīja vēstnieks.
„Problēma nav karikatūrās vai šajā avīzē, jautājums ir par publiskās telpas tiesībām kritizēt. Šī kritika var reizēm cilvēkus šokēt, bet tā ir politiska diskusija, viedokļu apmaiņa, filozofiska diskusija, tostarp par reliģiju,” vērtēja Viskonti.
Lai mazinātu terorisma draudus, Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāveido ciešāka sadarbība un informācijas apmaiņa. Tāpat Francija uzskata, ka ir jāveido pasažieru reģistrs, kas būtu pieejams visiem Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu dienestiem. Vēstnieks prognozēja, ka diskusija Eiropas Parlamentā par šo jautājumu būs sarežģīta, jo tiek skartas indivīdu tiesības. Tāpat jāstiprina Šengenas ārējās robežas un jādomā par interneta lietošanu, jo tas kalpo kā jauniešu rekrutēšanas resurss teroristu rokās.
Jau ziņots, ka iepriekš Francijas policija aizturējusi 12 personas, kuras varētu būt saistītas ar uzbrukumiem “Charlie Hebdo” redakcijai un košera lielveikalam.
7.janvārī žurnāla redakcijā Parīzē iebruka divi islāmistiski noskaņoti teroristi un nogalināja 12 cilvēkus. Notikušais izraisīja milzu rezonansi visā pasaulē. 8.janvārī teroristu brāļu Kuaši sabiedrotais Amedī Kulibali nogalināja policisti un vēl kādu cilvēku ievainoja. 9.decembrī brāļi Kuaši pēc apšaudes ar policiju Damartēnā tika nogalināti. Savukārt Kulibali tika nošauts Parīzē kādā veikalā, kurš viņš bija sagrābis ķīlniekus un četrus no tiem nogalinājis.