Amerikas Savienoto Valstu Ģeoloģijas dienests ziņoja, ka 7,3 magnitūdu stiprā zemestrīce 33,9 kilometru dziļumā notikusi svētdienas, 12.novembra, vakarā, un tās epicentrs atradās Suleimānijas provincē Irākas ziemeļaustrumos.
Drīz pēc postošās zemestrīces sekoja arī 4,5 magnitūdu stiprs pēcgrūdiens. Pēc pusnakts notika vēl viens, nedaudz stiprāks – 4,7 magnitūdu. Pēcgrūdieni bija jūtami atsevišķos Turcijas, Izraēlas un Kuveitas reģionos.
Zemestrīce reģistrēta svētdienas vakarā, un tai kopumā sekojuši 100 pēcgrūdieni.
Sākoties zemestrīcei, cilvēki steigšus pameta ēkas un devās ielās. Baidoties, ka var sekot arī citi pēcgrūdieni, daudzas ģimenes nakti pavadīja zem klajas debess.
Vislielākie postījumi ir reģistrēti Irānā. Kā norāda BBC, vairums bojāgājušo bijuši Irānā esošajā Kermanšahas provincē, kas atrodas valsts rietumos. Irānā bojāgājušo skaits sasniedzis 328 cilvēkus, bet ievainojumus guvuši vairāk nekā 4000.
Glābšanas darbi pārsvarā kurdu apdzīvotajā apvidū pilnā apjomā sākti ar saullēktu. Iekšlietu ministrijas amatpersonas brīdinājušas, ka upuru skaits varētu pieaugt.
Savukārt Irākas amatpersonas paziņojušas, ka Suleimānijas provincē, kas atrodas Irākas Kurdistānas autonomajā reģionā, bojā gājuši septiņi cilvēki, bet ievainojumus guvuši vairāk nekā 300.
Oficiālā Teherāna ziņo, ka pazemes grūdieni bija jūtami 14 provincēs un tie izpostīja elektropārvades līnijas, kā arī daudzus ceļus. Daudzviet arī glābēju darbs ir apgrūtināts, jo pastāv zemes nogruvumu risks.
Irāņu humānās palīdzības sniegšanas organizācijas paziņojumā teikts, ka vairāk nekā 70 000 cilvēku pēc zemestrīces ir palikuši bez pajumtes.
Baidoties no jauniem pazemes grūdieniem, daudzas ģimenes nakti pavadījušas zem klajas debess.
Viena no postošākajām zemestrīcēm Irānu piemeklēja pirms 14 gadiem - 2003.gadā. Tā bija 6,6 magnitūdu stipra, un tās laikā dzīvību zaudēja aptuveni 26 000 cilvēku.