Turcijā bojāgājušo skaits sasniedzis 35 418, paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.
Kaimiņos esošajā Sīrijā gājuši bojā vismaz 5900 cilvēku.
Pagājušo pirmdien agrā rītausmā Turcijas un Sīrijas robežas reģionu satricināja 7,7 magnitūdu stipra zemestrīce, kurai pāris stundas vēlāk sekoja otra 7,6 magnitūdu stipra zemestrīce.
Turcijas katastrofu pārvaldības aģentūra AFAD līdz šim reģistrējusi vairāk nekā 2400 pēcgrūdienus.
ANO aplēsusi, ka zemestrīcēs bojāgājušo skaits varētu pieaugt līdz 50 000 vai vēl vairāk un izredzes atrast izdzīvojušos sarūk ar katru dienu.
Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge šīs zemestrīces nodēvēja par smagāko dabas katastrofu reģionā gadsimtā.
KONTEKSTS:
Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz pirmdienu, 6. februāri, notika spēcīga zemestrīce. Pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem, zemestrīce, kuras stiprums bijis 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas, notikusi plkst. 4.17 pēc vietējā laika (3.17 pēc Latvijas laika). Tās hipocentrs atradies 17,9 kilometru dziļumā, bet epicentrs bijis 33 kilometrus uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas.
Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.
Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents piektdien pirmo reizi atzina, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.