Zemūdenes, kas slepus kursē okeānu dziļumos, tiek mērķtiecīgi nodalītas no informācijas par pārējās pasaules rūpēm, lai apkalpe nedalītu uzmanību veltītu savām misijām. Tādēļ kodolzemūdeņu apkalpes locekļi varētu būt starp pēdējiem cilvēkiem, kuriem joprojām nav ne jausmas, ka vīrusa pandēmija pasaules dzīvi apgriezusi kājām gaisā.
Jūrniekus zemūdenēs parasti neinformē par sliktām ziņām, lai negrautu viņu motivāciju, saka pašreizējie un bijuši virsnieki, kas dienējuši Francijas kodolzemūdenēs.
"Tas, ko varu pateikt, ir, ka šādas ziņas - kā vīrusa uzliesmojums - noteikti netiktu darītas zināmas visai ekipāžai. Kāda informācija varētu tikt nosūtīta tikai komandierim. Apkalpei šādas ziņas varētu likt sev uzdot jautājumus par to, kā klājas viņu ģimenēm. Bet jūras spēkiem ir jābūt efektīviem, ekipāžai jābūt pilnībā gatavai. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka personiskas dabas rūpes traucē apkalpei pildīt savus pienākumus," skaidroja atvaļinātais admirālis Dominiks Salls.
Tāpēc, visticamāk, visas apkalpes, kas atstāja ostu un devās misijā, pirms vīruss sāka izplatīties visā pasaulē, par to joprojām neko nezina. Viņiem šīs ziņas varētu atklāt tikai pēdējās pāris dienās pirms misijas beigām. Atvaļinātais admirālis skaidroja, ka, atrodoties ūdeņu dzelmēs, ekipāžas neklausās radio frekvences, kurās dzirdamas ziņas.