Šis ir bijis jau sestais Ziemeļkorejas veiktais kodolizmēģinājums un, kā liecina seismoloģiskie novērojumi, šis ir bijis arī visjaudīgākais no izmēģinājumiem. Kā paziņojusi Ziemeļkorejas valsts televīzija, ūdeņraža bumbas izmēģinājums iezīmē ļoti nozīmīgu punktu valsts ceļā uz kodolspēku veidošanu.
Seismologi noskaidrojuši, ka izmēģinājums radījis 6,3 magnitūdu spēcīgus pazemes grūdienus. Savukārt Dienvidkorejas pārstāvji pieļauj, ka
izmēģinātā ieroča jauda varētu piecas līdz sešas reizes pārsniegt pirms gada izmēģināto desmit kilotonu atombumbu.
Ūdeņraža bumbas jeb termokodolieroči ir daudzreiz jaudīgāki un relatīvi vienkāršāki par atombumbām, kuras, kā tiek uzskatīts, izmēģinātas pirms tam.
Veiktais kodolizmēģinājums jau izsaucis asu kaimiņvalstu nosodījumu.
Savu savu pirmo kodolizmēģinājumu Ziemeļkoreja īstenoja 2006.gadā, un kopš tā laika sarīkoti vēl vairākus izmēģinājumi. Kopš pagājušā gada sākuma tā ir sarīkojusi arī divus kodolizmēģinājumus ar mērķi izstrādāt kodolgalviņu, kas spētu sasniegt ASV.
Ziemeļkoreja pēdējos mēnešos pastiprinājusi ballistisko raķešu izmēģinājumus. Augustā tā palaida raķeti, kas pārlidoja pāri Japānai, Hokaido salai. Vēl pirms tam jūlijā Ziemeļkorejas paziņoja, ka sekmīgi izmēģinājusi starpkontinentālo ballistisko raķeti, kas, saskaņā ar ekspertu aplēsēm, būtu spējīga sasniegt Aļaksu.