Priekšvēlēšanu kampaņā bijušas arī asas diskusijas par migrācijas jautājumiem. Zviedrijā pieaug noziegumu skaits, ir bijušas bandu apšaudes vairākos reģionos.
Nedrošība par nākotni ir sajūta, kas pavada teju katru mājsaimniecību arī tādēļ, ka tuvojas ziema un arī Zviedrijā augs elektrības un apkures cenas.
Parlamenta vēlēšanās gaidāma sīva cīņa par vietu valdībā, un lielu popularitāti gūst arī radikāļi. Viena lieta parlamenta vēlēšanās Zviedrijā paliek nemainīga – tajās tāpat kā pēdējos simt gados cīņā par varu turpina iesaistīties sociāldemokrāti.
Tagadējā premjerministre, sociāldemokrātu līdere Magdalēna Andešsone pēdējās dienās ar kampaņas autobusu apmeklējusi pašvaldības, lai tiktos ar vēlētājiem un skaidrotu noskaņojumu sabiedrībā.
"Putins īsteno ne tikai militāru uzbrukumu Ukrainai, bet arī ir sācis enerģijas karu pret Eiropu. Cilvēki ir ļoti noraizējušies par elektrības rēķiniem un arī par vispārējo klimatu un kriminālo situāciju valstī," atzīst Andešsone.
"Bet ir arī cilvēki, kuri ir noraizējušies, ka spēcīgāki kļūst "Zviedrijas demokrāti", un kas notiks tad, ja viņi gūs ietekmi?"
Partija "Zviedrijas demokrāti" patlaban ir lielākie sociāldemokrātu konkurenti, kas apsteiguši arī konservatīvo Moderātu partiju. Tā ir radikāli labēji populistiska partija ar vēsturiskām saknēm nacistu kustībā, kas tagad apgalvo, ka ir mainījusies.
"Tie, kuri šo partiju dibināja, vairs tajā nepiedalās jau daudzus, daudzus gadus. Lielākā daļa no viņiem pazuda no partijas jau pašā sākumā. Līdz ar to "Zviedru demokrāti" ir kaut kas pilnīgi cits, nekā tie bija pirms 30 gadiem," apgalvo partijas līderis Džimijs Okesons.
Sākotnēji šai partijai nebija arī skaidras nostājas par Krievijas sākto karu Ukrainā, tiesa gan, tagad tā apgalvo, ka Krievijas uzbrukumu ir nosodījusi.
Taču vēl pirms nedēļas kāds no "Zviedrijas demokrātu" pārstāvjiem bija izsūtījis e-pastus vēlētājiem ar aicinājumu atzīmēt faktu, ka pirms 83 gadiem nacisti ieņēma Poliju.
Tomēr partijas popularitāte aug. Priekšvēlēšanu cīņā tās galvenā kārts ir migrācija un līdzšinējās valdības migrācijas politikas kritika.
Sociāldemokrāti, kas saskaņā ar jaunākajām aptaujām priekšvēlēšanu laikā saglabā līdera pozīcijas, tikmēr turpina stiprināt savas pozīcijas, solot rūpēties par noziedzības mazināšanu un noturēt valstī stabilu sociālo atbalsta sistēmu, kas zviedriem, īpaši nemierīgos laikos, ir ļoti svarīga.
Taču, kā norāda daudzi analītiķi, valdības veidošanas process, visticamāk, ievilksies, ja radikālie "Zviedrijas demokrāti" gūs labus rezultātus, bet sociāldemokrāti kategoriski atsakās veidot valdību ar šo partiju. Un nav arī zināms, cik lielu atbalstu saņems pārējās partijas.