Rīgas Centrāltirgus atjaunošanai vajadzīgi vismaz 28 miljoni eiro; gaļas paviljonu plāno atvēlēt kultūrai

Rīgas Centrāltirgus turpmākai attīstībai, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu un tradicionālo tirdzniecību, nepieciešamas jaunas papildu funkcijas un pakalpojumi, tostarp vairāk vietas un telpas atvēlot mākslas un kultūras notikumiem. To paredz Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības koncepcija. Tirgus atjaunošana prasītu vismaz 28 miljonus eiro, bet gaļas paviljona atvēlēšana kultūrai un mākslai – vēl vismaz 12 miljonus eiro.

Rīgas Centrāltirgus pārvaldnieks SIA "Rīgas nami" informēja, ka koncepcijā iekļauti konkrēti soļi un termiņi Rīgas Centrāltirgus attīstībai, energoefektivitātes uzlabošanai, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai, jaunu funkciju ieviešanai un tirdzniecības vietu koncentrēšanai noteiktās tirgus teritorijās. 

"Ievērojot pasaulē atpazīstamāko tirgu praksi, tirgum ir jāpiedāvā mākslas baudīšanas un izklaides iespējas, kam piemērots būtu gaļas paviljons un tam blakus esošais Benjamiņas laukums. Tirgus apmeklētāju plūsmu palielinātu zaļo zonu un skvēru labiekārtošana, tirdzniecības gājēju ielas izveide Spīķeru ielā, biroja telpu noma un citi jaunievedumi," teikts tirgus pārvaldnieka paziņojumā.
 
Koncepcija iezīmē ceļa karti nākamajiem gadiem, lai nepieciešamās investīcijas tirgus attīstībā varētu veikt mērķtiecīgi. Gala lēmums par turpmāko Rīgas Centrāltirgus attīstību un veicamajiem ieguldījumiem būs jāpieņem tirgus īpašniekam – Rīgas pašvaldībai. 

Kopējie pašvaldības kapitālieguldījumi nepieciešami aptuveni 14 miljonu eiro apmērā, galvenokārt paviljonu konstrukciju pastiprināšanai, jumta un ēku remontiem, lai novērstu Būvniecības valsts kontroles biroja konstatētos trūkumus, kā arī teritoriju labiekārtošanai. Aptuveni tikpat – vismaz 14 miljoni eiro – lieli ieguldījumi jāveic Rīgas Centrāltirgus pārvaldniekam SIA "Rīgas nami" paviljonu telpu modernizēšanai, kā arī SIA "Rīgas nami" īpašumā esošo Spīķeru ēku renovācijai un teritorijas labiekārtošanai. 

Ja kultūras nozari pārraugošās iestādes lems, ka jārealizē koncepcijā paredzētais virziens, pielāgojot gaļas paviljonu mākslas un kultūras funkcijām, tas varētu maksāt vēl vismaz 12 miljonus eiro, norādīja tirgus pārvaldnieks.

Rīgas Centrāltirgus jau kopš tā izveidošanas 1930. gadā ir viens no lielākajiem tirgiem Eiropā. Tā kopējā zemes platība ir 9,9 hektāri, bet no tās tirgus statuss ir noteikts teritorijai 6,7 hektāru platībā. Tirgū ir pieci segti paviljoni: piena, gaļas, zivju, sakņu un gastronomijas paviljoni. Centrāltirgus apmeklētāju skaits dienā sasniedz 30 000–50 000 cilvēku. 

Rīgas Centrāltirgus ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis un daļa no Rīgas vēsturiskā centra, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, kā arī Eiropas vēsturisko tirgu asociācijas un "NOFO" jeb "Northern Forum Food Markets" organizācijas biedrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti