«Eurostat»: Latvijā pirmajā ceturksnī budžeta deficīts bijis mazāks nekā ES vidēji

Latvijā šā gada pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP) bijis mazāks nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina pirmdien publicētie ES statistikas departamenta "Eurostat" jaunākie dati, kas apkopoti par 24 ES dalībvalstīm.

Saskaņā ar tiem mūsu valsts budžeta deficīts janvārī–martā bija 1,9% no IKP.

Deficīts pirmajā ceturksnī reģistrēts 20 ES dalībvalstīs, bet lielākais tas bijis Rumānijā (-7% no IKP), Ungārijā (-6%), Francijā un Bulgārijā (abās valstīs -5,6%), Slovākijā (-5%) un Beļģijā (-4,5%). Igaunijā deficīts veidojis 2,3%.

Budžeta pārpalikums šajā periodā fiksēts Dānijā (+3,8% no IKP), Īrijā (+1,6%), Portugālē (+0,6%) un Lietuvā (+0,1).

Salīdzinājumā ar pagājušā gada ceturto ceturksni valsts budžeta bilance pirmajā ceturksnī pasliktinājusies septiņās ES valstīs, bet visvairāk Bulgārijā (-9,1 procentpunkts) un Slovēnijā (-0,9 procentpunkti).

Latvijā un Ungārijā budžeta situācija saglabājusies iepriekšējā ceturkšņa līmenī.

Toties budžeta bilance uzlabojusies 15 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati. Visvairāk tā uzlabojusies Maltā (+5,8 procentpunkti), Igaunijā (+4,5 procentpunkti) un Polijā (+4,3 procentpunkti). Lietuvā budžeta situācija uzlabojusies par 1,4 procentpunktiem.

Pirmajā ceturksnī sezonāli izlīdzinātais vispārējās valdības deficīts ES bija 3% no IKP, bet eirozonā tas veidoja 3,2% no IKP. Ceturtajā ceturksnī ES tas bija 3,9%, bet eirozonā – 4%.

Nav pieejami dati par Grieķiju, Itāliju un Kipru.

 

"Eurostat": Latvija pirmajā ceturksnī bijusi starp 12 ES dalībvalstīm ar valsts parāda kāpumu

Latvija bija viena no 12 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kur šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaudzis vispārējās valdības parāds attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP), liecina pirmdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" dati.

Latvijā pirmajā ceturksnī gada griezumā valdības parāds palielinājies par 0,8 procentpunktiem.

Lielāks nekā Latvijā vispārējās valdības parāda kāpums pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar šo laika posmu pirms gada bijis Igaunijā (+6,3 procentpunkti), Somijā  (+4,2 procentpunkti), Polijā (+3,3 procentpunkts), Slovākijā (+2,7 procentpunkti), Rumānijā (+2,2 procentpunkti), Lietuvā (+2,1 procentpunkti), Beļģijā (+2 procentpunkti). Savukārt mazāks nekā mūsu valstī tas bijis Ungārijā, Bulgārijā un Čehijā (visās valstīs +0,5 procentpunkti) un Dānijā (+0,3 procentpunkti). 

Īrijā vispārējās valdības parāds gada laikā nav mainījies. 

Vispārējās valdības parāds pirmajā ceturksnī samazinājies 14 ES valstīs. Lielākais kritums reģistrēts Portugālē (-12 procentpunkti), Grieķijā (-9,6 procentpunkti), Kiprā (-6,8 procentpunkti), Horvātijā (-5,3 procentpunkti), Nīderlandē (-2,8 procentpunkti), kā arī Spānijā un Vācijā (abās valstīs -2,2 procentpunkti).

ES vidēji kritums bijis viens procentpunkts, bet eirozonā samazinājums bijis 1,4 procentpunkti.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti