Pensionāru federācija domes sēdē brīdinājusi, ka gaidāmā pensiju indeksācija nespēs kompensēt pēdējā gada laikā piedzīvoto pārtikas un komunālo maksājumu kāpumu. Tādēļ Labklājības ministrija varētu pārskatīt valsts nodrošināto pensiju indeksācijas kārtību, ar laiku to paredzot veikt biežāk.
Barča skaidroja: "Iespējams, ka ļoti uzmanīgi jāizskata indeksācijas noteikumi. Iepriekšējie ministri, ar mums runājot, teica, ka, indeksējot pensijas, vajadzētu ņemt vērā arī mūsu ilgo darba stāžu. Labklājības ministrijā ļoti nopietni pārdomās iespējamo indeksāciju divas reizes gadā. Tas varētu būt nākamais gads, ne šogad."
Sola valsts pensiju piemaksu atjaunošanu tiem, kuri pensionējušies kopš 2012. gada
Pensionāru federācija sestdien arī pieņēma rezolūciju, kurā prasījusi paplašināt pensiju piemaksu saņēmēju loku par apdrošināšanas stāžu līdz 1996. gadam. Par to jau iepriekš bijušas diskusijas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, paredzot pakāpeniski atsākt maksāt apdrošināšanas stāža pensiju piemaksas arī tiem, kas pensionējās kopš 2012. gada.
Nozares ministrs apliecinājis, ka šo prasību pakāpeniski ieviesīs no nākamā gada.
"Tas ir vispirmām kārtām piemaksa par darba stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim personām, kuras pensionējās no 2012. gada 1. janvāra. Šodien labklājības ministrs Uldis Augulis arī pie mums bija un apliecināja, ka šo prasību sāks īstenot no nākamā gada 1. janvāra. Pakāpeniski," klāstīja Barča.
KONTEKSTS:
Šogad visām valsts izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijām un atlīdzībām no 1. oktobra tiks piemērots indekss 1,0640. Tas nozīmē, ka pilnībā indeksējamās pensijas pieaugs vidēji par 6,4%, iepriekš informēja Labklājības ministrijā. 2022. gadā pensijas indeksētas jau augustā, piemērojot indeksu 1,2287 – pilnībā indeksējamās pensijas pieauga vidēji par 23%.