Pašlaik vadošais mikroshēmu ražotājs pasaulē ir Taivāna. Tomēr koronavīrusa pandēmija skaidri apliecināja, ka pārlieku liela paļaušanās uz vienu vai dažiem mikroshēmu ražotājiem var novest pie piegāžu traucējumiem.
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja, ka Eiropā ir dzimušas visas iepriekšējās industriālās revolūcijas un tā var kļūt par vietu, kur dzims arī nākamā.
Mūsu mērķi ir augsti: līdz 2030. gadam ES divkāršot savu tirgus daļu līdz 20 % un ražot vissarežģītākos un energoefektīvākos pusvadītājus Eiropā.
— EK pārstāvniecība 🇪🇺🇱🇻 (@EiropasKomisija) February 8, 2022
Mikroshēmu akts piesaistīs publiskās un privātās investīcijas vairāk nekā 43 miljardu eiro apmērā.#EUChipsAct #DigitalEU pic.twitter.com/S3qlZBXiYy
“Jūs zināt, ka globālais mikroshēmu trūkums ir pamatīgi palēninājis mūsu atgūšanos no krīzes. Tādēļ, piemēram, tika apturētas automobiļu ražošanas līnijas. Kaut arī pieprasījums auga, mēs nespējam to apmierināt mikroshēmu trūkuma dēļ. Līdz ar to šis Eiropas Mikroshēmu akts nāk īstajā brīdī,” spriež EK prieksšēdētāja.
“Mēs esam izvirzījuši mērķi, lai 2030. gadā Eiropā tiktu ražoti 20% pasaules mikroshēmu. Tagad mēs ražojam 9%.
Bet zinot, ka līdz 2030. gadam pieprasījums pēc mikroshēmām pasaules tirgū dubultosies, tas būtībā nozīmē četrkāršot mūsu jaudas.”