Viņaprāt, viena atbildīgā tolaik nebija, taču “kredītburbuli” Latvijā esot varējušas novērst valsts institūcijas.
“Protams, pēc kara visi ir gudri. Neviens nezināja, ka krīze būs tik dziļa (..). Bet tas, ka neviens nebrīdināja, tā nav taisnība. Ja, no šodienas skatoties, es būtu zinājis, cik lielas problēmas tas radīs, vienkārši būtu kliegts krietni plašāk,” sacīja Kazāks.
Viņš pauda, ka pirmskrīzes laikā esot rakstījis valdībai vēstuli Komercbanku asociācijas vārdā, lūdzot piebremzēt hipotekāro kreditēšanu ar nekustamā īpašuma nodokļu ieviešanu. “Tajā laikā, ja kāds ieguldīja nekustamajā īpašumā, tā bija beznodokļu zona. Protams, bankas arī nenovērtēja, cik lielas būs tās problēmas,” atzina Kazāks, piebilstot, ka arī bankas vadība esot tikusi brīdināta.
“Un pašlaik, protams, es būtu bijis krietni skaļāks, bet pēc kara visi gudri. Tajā laikā mēs nezinājām, ka ne tikai Latvijā būs problēmas, bet arī globāli,” viņš norādīja.
KONTEKSTS:
Globālās krīzes pirmie signāli parādījās 2007. gadā ASV, kad tur eksplodēja hipotekāro kredītu burbulis. Gadu vēlāk – 2008. gada rudenī - vairākas ASV lielās bankas, ieskaitot “Lehman Brothers”, pagāja zem ūdens. Krīzes nākamo vilni ļoti ātri sajuta arī Eiropā, tai skaitā Latvijā, kurā notika “Parex” pārņemšana, Ivara Godmaņa valdības krišana, "jostas savilkšana", darbu zaudējušo cilvēku emigrācijas vilnis.