Uzmanības koncentrēšanas metožu izmantošana infomācijas apguvē, retrīta programma, cilvēku ar dzirdes traucējumiem sadzīves uzlabošana - šādas bija dažas no iecerēm, ar kurām dalībnieki pēc 48 stundu kopīga darba iepazīstināja žūriju. Tā par labāko atzina komandas “Atmiņu stāsti” ideju dokumentēt vecāku, vecvecāku un senioru atmiņas par viņu dzīvē pieredzēto un piedzīvoto. Šāda doma vienam no komandas dalībniekiem Arvīdam Deģim bija radusies jau pirms trim gadiem, jo sapratis, ka daudzu cilvēku dzīvesstāsti paliek nepierakstīti un neizstāstīti, jo ģimenē nav atbilstošo prasmju vai laika to izdarīt. Viņš arī pabeidzis mutvārdu pētnieku kursus. Nu domubiedru grupai ir vēlme radīt pakalpojumu, ja kāda ģimene vēlas profesionāli iemūžināt savu radu dzīvesstāstu, kā arī izveidot interneta vietni, kurā stāstus padarīt pieejamus.
"Tieši šī saruna ir mūsu veltītais laiks, kuru veltīsim senioriem, tas, kā tik ļoti pietrūkst, lai mazinātu vientulību un paaudžu plaisu starp bērniem, vecākiem un vecvecākiem," sacīja komandas “Atmiņu stāsti” pārstāve Santa Auziņa-Stucere.
Šādu sociālo inovāciju hakatonu Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar sadarbības partneriem rīkoja otro reizi. Tā ir iespēja dažādu profesiju cilvēkiem ar savām idejām sanākt kopā un, veidojot komandas, pieredzējušu mentoru vadībā strādāt pie labāko ideju attīstīšanas un īstenošanas. Šai reizē darbojās astoņas komandas, kuras vērtēja investori un uzņēmējdarbības eksperti.
"Hakatonā bieži vien satiekas pilnīgi nepazīstami cilvēki, kas strādā pie kādas no idejām, un mums kā asociācijai ir ārkārtīgi svarīgi, lai tās idejas un komanda turpina satikties, turpina darbu pie šim idejām," norādīja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Liene Reine-Miteva.
Galvenā balva ir pieredzes apmaiņas brauciens pie Zviedrijas sociālajiem uzņēmējiem Stokholmā. Hakatonu atbalstīji ir arī Vācijas Ārlietu ministrijas, ''British Council'' pārstāvniecības Latvijā.